Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Dewalt Dwe402n

Bezpieczeństwo jest najważniejszym priorytetem przy używaniu szlifierki kątowej DeWalt DWE402N. Przed użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi i upewnić się, że wszystkie części są prawidłowo zamontowane i że szlifierka jest właściwie uziemiona. Wszystkie osłony i zabezpieczenia muszą być zamontowane i zamknięte. Przed uruchomieniem szlifierki upewnij się, że materiał zostanie dokładnie przycięty i zamocowany. Unikaj używania szlifierki w mokrych lub wilgotnych warunkach, a także wystawiania jej na działanie wody lub innych płynów. Należy unikać używania brudnych lub zużytych narzędzi i akcesoriów, które mogą słabnąć i nie spełniać wymagań bezpieczeństwa. Zawsze należy zachować ostrożność i używać szlifierki zgodnie z zaleceniami producenta.

Ostatnia aktualizacja: Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Dewalt Dwe402n

NUMER MODELU

Wszystkie numery modeli DEWALT można znaleźć na etykiecie znamionowej każdego produktu, jak pokazano na poniższym przykładzie, zawsze zaczynają się od litery D. 

Pełny numer modelu wraz z bateriami, jeśli dotyczy, można znaleźć na oryginalnym opakowaniu lub na paragonie sprzedawcy. Ponizej przykłady tego samego produktu, ale z różnymi wariantami kodu ze względu na ich baterie:

DCF887D2-GB (wkrętarka udarowa 18V z bateriami 2 x 2. 0Ah)
DCF887P2-GB (wkrętarka udarowa 18V z bateriami 2 x 5. 0Ah)
DCF887N-XJ (wkrętarka udarowa 18V bez akumulatora)

W przypadku zestawów łączonych należy zwrócić uwagę na:
W przypadku zestawów łączonych należy zwrócić uwagę na: Jeśli zakupiony został zestaw łączony, który zawiera 2 lub więcej elektronarzędzi, NALEŻY ZAREJESTROWAĆ KAŻDE Z NARZĘDZI INDYWIDUALNIE, numer modelu każdego narzędzia można znaleźć na jego tabliczce znamionowej, jak pokazano powyżej. Kiedy wpisujesz numer modelu, możesz wybrać jeden z pojawiających się wariantów i kontynować rejestrację narzędzia. Akumulatory POWERSTACK™ muszą zostać zarejestrowane osobno, aby uzyskać wydłużoną 3-letnią gwarancję. Proszę zauważyć, że NIE POTRZEBUJESZ REJESTROWAĆ STANDARDOWYCH BATERII I ŁADOWAREK, te elementy są objęte roczną gwarancją realizowana na podstawie dostarczonego dowodu zakupu.

Co zrobić, jeśli nadal nie możesz znaleźć swojego kodu.
Niektórzy sprzedawcy mają swoje własne, specyficzne warianty kodów, które mogą nie być wymienione w menu rozwijanym, dlatego jeśli dokładny numer modelu zakupionego narzędzia nie jest wyświetlany, prosimy o zarejestrowanie najbliższego wariantu przy użyciu ogólnego numeru modelu. Ważną częścią numeru podczas rejestracji narzędzia jest pierwsza sekcja, ponieważ rozpoznaje ona samo narzędzie. W powyższym przykładzie narzędziem jest DCF887, tak długo jak początkowa część numeru modelu jest poprawna, Państwa narzędzie będzie objęte gwarancją. W przypadku narzędzi bezprzewodowych będą to pierwsze 3 litery zaczynające się od D oraz pierwsze 3 cyfry. W przypadku narzędzi przewodowych ponownie zaczyna się to od litery D, proszę zobaczyć przykłady podane poniżej: 

PRZYKŁADY NUMERÓW MODELI NARZĘDZI PRZEWODOWYCH:

KOD DATY

Jest to kod składający się z 8 cyfr. Składa się z 4 cyfr, po których następuje 2 cyfry, a następnie kolejne 2 cyfry, które czasami są alfanumeryczne. To jest przykład prawidłowego kodu daty - 2017-22-59.

NUMER SERYJNY

Numer seryjny narzędzia można zwykle znaleźć na etykiecie znamionowej lub w komorze baterii. Może składać się z samych cyfr lub z kombinacji liter i cyfr, jak pokazano poniżej.

PRZYKŁADY NUMERÓW W KOMORACH BATERII:

Skrytka pocztowa, Afganistan, Afryka, Albania, Ameryka Południowa, Ameryka Północna, Ameryka Środkowa i Karaiby, Andora, Arabia Saudyjska, Armenia, Australia, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Bhutan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brunei, Chiny, Czarnogóra, Fidżi, Filipiny, Francja, Gibraltar, Gruzja, Guam, Guernsey, Hongkong, Indie, Indonezja, Irak, Jemen, Jersey, Jordania, Kambodża, Katar, Kazachstan, Kirgistan, Kiribati, Korea Południowa, Kuwejt, Laos, Liban, Makau, Malediwy, Malta, Mikronezja, Monako, Mongolia, Mołdawia, Nauru, Nepal, Niue, Nordfriesische Inseln, Norwegia, Nowa Kaledonia, Oman, Ostfriesische Inseln, Ostseeinseln, Paczkomat, Pakistan, Palau, Papua-Nowa Gwinea, Polinezja Francuska, Rosja, Samoa Amerykańskie, Samoa Zachodnie, San Marino, Serbia, Sri Lanka, Svalbard i Jan Mayen, Tadżykistan, Tajlandia, Tajwan, Tonga, Turkmenistan, Tuvalu, Ukraina, Uzbekistan, Vanuatu, Wallis i Futuna, Watykan, Wietnam, Wyspy Cooka, Wyspy Marshalla, Wyspy Salomona, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ostatnia aktualizacja: 30 września 2020

DeWalt to jedna z najpopularniejszych wiodących firm na rynku, które zajmują się produkcją maszyn do obróbki drewna i metalu. Przyjrzeliśmy się dokładnie oferowanym przez DeWalt produktom, przeanalizowaliśmy ich specyfikacje oraz przeczytaliśmy dokładnie opinie klientów, a owocem naszej pracy jest poniższy artykuł. Czy warto postawić na produkty firmy DeWalt? Jeżeli stoicie przed wyborem elektronarzędzi, przeczytajcie naszą analizę – znajdziecie tu wszystkie potrzebne informacje i odpowiedzi na Wasze pytania!

DeWalt – co to za firma?

Spis treści

 • DeWalt – co to za firma?
  • DeWalt Polska
 • Opinie o firmie DeWalt
 • DeWalt – gwarancja i serwis
 • Opinie o narzędziach DeWalt
  • Wkrętarka
  • Wiertarka akumulatorowa
  • Wkrętarka taśmowa
  • Szlifierka akumulatorowa
  • Młotowiertarka akumulatorowa
  • Zakrętarka udarowa
  • Grubościówka
  • Kompresor
  • Poziomica
 • Opinie o popularnych zestawach narzędzi akumulatorowych DeWalt
 • Akcesoria dodatkowe firmy DeWalt
 • DeWalt – części zamienne

Ojcem założycielem firmy DeWalt jest Raymond E. DeWalt, który założył to przedsiębiorstwo w 1923 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest on także wynalazcą pilarki ramieniowej, od której to produkcji firma DeWalt zaczęła swoją działalność. Od początku zakład wytwarzał narzędzia do obróbki drewna, następnie poszerzył ofertę o narzędzia do metalu.

Firma bardzo szybko się rozwijała i w 1960 roku została przejęta przez Black & Decker, która do dziś produkuje i sprzedaje elektronarzędzia pod marką DeWalt. Do oryginalnej nazwy powrócono w 1989 roku, gdy Black & Decker dzięki intensywnej akcji rebrandingowej zaczął sprzedawać swoje produkty pod marką DeWalt. Dziś firma produkuje i sprzedaje profesjonalne narzędzia do obróbki drewna i metalu. Blisko sto lat od wynalazku Raymonda E. DeWalta korporacja kontynuuje pionierskie tradycje założyciela i w 2018 roku wypuściła pierwszą na rynku baterię hybrydową do elektronarzędzi.

DeWalt Polska

Firma DeWalt w Polsce jest filią Black & Decker, której główna siedziba mieści się w Stanach Zjednoczonych w Baltimore. Polska filia Stanley Black & Decker Polska Sp. z o. o. znajduje się w Warszawie i zatrudnia 570 osób.

Opinie o firmie DeWalt

Aby uzyskać pełen obraz opinii na temat firmy DeWalt, zapoznaliśmy się z recenzjami klientów w sklepach internetowych i na forach dyskusyjnych. Polacy mają dobre zdanie o firmie – średnia ocena wystawiona tej korporacji wynosi 4 na 5 punktów. Chwalona jest postawa pracowników oraz nowoczesny biurowiec, choć pojawiła się niepochlebna opinia o utrudnionym poruszaniu się po biurze. Jednak ponieważ brzmi ona „Poruszanie się po biurowcu dramat” trudno sprecyzować o co chodziło – czy ciąg komunikacyjny jest niejasny i łatwo się pogubić, czy może budynek nie jest dostosowany do osób mających problemy z poruszaniem się? Nie wiadomo.

DeWalt – gwarancja i serwis

DeWalt oferuje gwarancję na swoje produkty obejmującą okres jednego roku. Można zgłaszać wady produkcyjne oraz materiałowe przez dwanaście miesięcy od dnia zakupu. Wówczas DeWalt bezpłatnie wymieni wadliwe akcesoria, części lub, jeśli to niezbędne, całe urządzenie. Osoby chcące zgłosić reklamację w ramach gwarancji mogą to zrobić poprzez bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, formularz na stronie internetowej lub kontaktując się z najbliższym autoryzowanym serwisem gwarancyjnym DeWalt – odnośnik do listy serwisów znajdziemy na oficjalnej stronie firmy.

Istnieje także możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego z jednego roku do trzech lat. Aby to zrobić, należy zarejestrować produkt marki DeWalt na stronie firmy w ciągu maksymalnie czterech tygodni od daty zakupu. W formularzu trzeba wpisać numer seryjny produktu, swoje dane i inne niezbędne informacje – wszystko znajduje się na stronie internetowej. Gwarancję można przedłużyć jedynie w przypadku oryginalnych produktów, kupionych w autoryzowanych sklepach, a ich przeznaczenie musi być związane z działalnością gospodarczą lub zawodową. Przedłużenie gwarancji nie jest możliwe w sytuacji, gdy zamierzamy odsprzedać lub wynająć kupione narzędzie.

Opinie o narzędziach DeWalt

Poniżej zebraliśmy opinie na temat narzędzi DeWalt, żebyście wy nie musieli tego robić! Oceny pochodzą ze sklepów internetowych i for dyskusyjnych. Postaraliśmy się, aby zebrane opinie na temat każdego produktu były możliwie rzetelne i zróżnicowane. Zapraszamy do lektury!

Wkrętarka

Wiertarko-wkrętarki DeWalt cieszą się ogromnym uznaniem użytkowników. Niech dowodem na to będzie fakt, że na kilkadziesiąt dostępnych produktów najniższa ocena wynosi 4/5! O modelu DeWalt DCD777S2T klienci piszą, że urządzenie jest ciche i dobrze leży w ręku. Nieco gorsze opinie zebrała wkrętarka akumulatorowa 18V DeWalt DCD776C2, która według użytkowników nadaje się raczej do domowego warsztatu niż profesjonalnych prac, a żywotność silników powinna być dłuższa. Jeden klient stwierdził wręcz, że „wkrętarka jest tania i właściwie to jej jedyna zaleta”.

Wiertarka akumulatorowa

Pewien klient był poważnie zaskoczony modelem DCD791P2. Jak twierdzi, nie spodziewał się takiej jakości po wiertarce do domowego użytku, ponieważ dotychczas pracował z narzędziami do profesjonalnej pracy i nie widzi większej różnicy. Użytkownicy cenią wiertarki za ich wytrzymałość, prostotę i wysoką jakość.

Wkrętarka taśmowa

Bardzo dobre opinie zebrała wkrętarka z magazynkiem na taśmy, bo aż 4, 9/5. Oceniane narzędzie to wkrętarka 18V, model DCF620P2K w zestawie z kufrem transportowym, który zawiera wszystkie części niezbędne do wydajnej pracy. Klienci są zadowoleni z wysokich obrotów urządzenia i jakości wykonania. Jeden użytkownik zwrócił uwagę na to, że magazynek jest ciężki i przez to trudno jest stabilnie trzymać narzędzie w ręku.

Szlifierka akumulatorowa

Zdaniem użytkowników najlepszą szlifierką akumulatorową marki DeWalt jest model DCG405P2. W zestawie znajduje się szlifierka i dwa pojemne akumulatory, które umożliwiają długą pracę, a całość jest spakowana w solidną walizkę transportową.

Młotowiertarka akumulatorowa

Ulubioną młotowiertarką DeWalt według klientów jest model DCH133M1 z akumulatorem. Urządzenie jest dość lekkie, pasują do niego wiertła innych marek i nadaje się do profesjonalnego użytku. Jeden z użytkowników zwrócił uwagę na to, że bateria w akumulatorze o pojemności 4Ah nie jest wystarczająca i lepsze byłyby modele o pojemności 5Ah.

Zakrętarka udarowa

Świetne opinie zebrała zakrętarka udarowa DeWalt DCF887N. Producent zapewnia, że urządzenie jest lekkie, wygodne i kompaktowe, dzięki czemu z łatwością można go używać na małych przestrzeniach. Jak jest w rzeczywistości? Istotnie, użytkownicy są zadowoleni z lekkości zakrętarki, dzięki czemu ręce nie męczą się szybko podczas pracy.

Grubościówka

Dużym uznaniem cieszy się przenośna grubościówka, czyli strugarka grubościowa DeWalt DW733. Według użytkowników urządzenie niesamowicie sprawnie wygładza drewno, dając efekt jak po wyszlifowaniu papierem ściernym. Wiele recenzji mówi o tym, że ten model grubościówki świetnie nadaje się dla osób hobbystycznie pracujących z drewnem – jest solidne, wytrzymałe i niezawodne.

Kompresor

Najczęściej ocenianym przez użytkowników kompresorem akumulatorowym jest model DCC018N. To małe, kompaktowe i lekkie urządzenie nadające się do pracy w wymagających warunkach. Osoby, które kupiły tę sprężarkę oceniają ją bardzo dobrze. Urządzenie pozwala na precyzyjne ustawienie żądanego ciśnienia i nadaje się do pompowania materaca lub opon. Kompresor można wozić w samochodzie i używać w trasie dzięki możliwości zasilania przez przewód samochodowy pod zapalniczkę.

Poziomica

DeWalt produkuje profesjonalne poziomice laserowe, które zbierają pochlebne opinie od klientów. Model DW088K jest bardzo dokładny, wytrzymały i niezwykle prosty w obsłudze. Do tego urządzenie jest dość odporne na uszkodzenia, w tym upadki z niewielkiej wysokości, a akumulatory wystarczają na długą pracę.

Opinie o popularnych zestawach narzędzi akumulatorowych DeWalt

W skład popularnego zestawu narzędzi akumulatorowych DeWalt wchodzą:

 • zakrętarka udarowa model DCF887
 • wkrętarka udarowa model DCD796
 • Szlifierka kątowa 125 mm model DCG405
 • Młotowiertarka model DCH273
 • dwa solidne kufry narzędziowe
 • 3 akumulatory 5Ah
 • ładowarka wielonapięciowa

Klienci są zasadniczo zadowoleni z produktów. Jednakże narzekają na to, że w tej cenie zestaw powinien zawierać nieco lepsze urządzenia, a nie najtańsze z oferty DeWalt.

Akcesoria dodatkowe firmy DeWalt

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór akcesoriów DeWalt do produktów marki. Można kupić oryginalne wiertła, brzeszczoty, tarcze, ładowarki i akumulatory, otwornice, papiery i tarcze szlifierskie, noże do elektronarzędzi i inne, w tym akcesoria ułatwiające pracę: np. pas narzędziowy albo osłony odsysające do szlifierek. Firma prowadzi nawet sprzedaż odzieży roboczej – kto nie chciałby spróbować spodni DeWalt? Opinie na temat akcesoriów są dobre, klienci są zadowoleni z szybkiej obsługi i dobrej jakości produktów.

DeWalt – części zamienne

Części do urządzeń DeWalt można wygodnie zamówić przez internet na stronie autoryzowanego dystrybutora. Tam wystarczy wpisać numer modelu naszego urządzenia, a serwis przeniesie nas na podstronę z interaktywną mapą części urządzenia. Każdy element jest podpisany numerem, na który należy kliknąć, wpisać zamawianą ilość, dodać do koszyka i zamówić. I już! Prawda, że to proste?

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Dewalt Dwe402n

Bezpośredni link do pobrania Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Dewalt Dwe402n

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Dewalt Dwe402n