Ge JKP38G to nowy, wydajny procesor firmy General Electric. Został on zaprojektowany z myślą o wydajności i niskiej porze obciążenia. Procesor charakteryzuje się dużą szybkością działania, dzięki czemu może on przetwarzać wiele zadań jednocześnie. Jest on idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy potrzebują szybkiego i skutecznego działania swojego komputera. Ge JKP38G zapewnia wyjątkową wydajność w wielu zastosowaniach, dzięki czemu można uzyskać szybkie rezultaty bez obciążania systemu. Procesor jest również wyposażony w technologię chłodzenia, która pozwala na utrzymanie temperatury w ryzach. Dzięki temu procesor może działać bez problemów przez długi czas. Ge JKP38G zapewnia wyjątkowo szybkie uruchomienie komputera.
Ostatnia aktualizacja: Szybkie uruchomienie Ge Jkp38g
Wyładowany akumulator w mroźny zimowy poranek może wyprowadzić z równowagi nawet stoika. Gdy raz po raz próbuje się odpalić zawodzący silnik, wskazówki zegara bezlitośnie oznajmiają, że z pewnością tego dnia nie dojedzie się do pracy o czasie. Ratunkiem mogą okazać się urządzenie lub przewody rozruchowe. Które rozwiązanie jest lepsze? Przeczytaj nasz poradnik, by wiedzieć, jak poradzić sobie z kapryśnym akumulatorem.
Jak uruchomić akumulator przy użyciu przewodów rozruchowych?
Akumulatory rozładowują się najczęściej mroźną zimą lub upalnym latem. Przyczyną tego jest zwiększone zapotrzebowanie na energię wytworzoną przez alternator. Jeśli więc nie doładowuje się baterii regularnie w tym wymagającym dla niej czasie, może się zdarzyć, że całkowicie się wyładuje.
Jednym ze sposobów uruchomienia akumulatora jest użycie kabli rozruchowym. Niestety wymagają zaangażowania drugiej osoby, która pozwoli podpiąć kable do w pełni naładowanego akumulatora zamontowanego w swoim samochodzie. O ile na parkingu przed centrum handlowym, czy przy osiedlu mieszkaniowym znalezienie pomocy nie powinno stanowić wyzwania, o tyle w odludnych miejscach, może to być problematyczne.
Niemniej przewody rozruchowe warto mieć przy sobie, aby nie pozbawiać się możliwości uruchomienia samochodu. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu (m. in. światła, radio i wentylatory) oraz wyciągnąć kluczyki ze stacyjki samochodu z rozładowaną baterią. Dopiero wtedy można podłączyć przewody. W pierwszej kolejności podpina się ten z biegunem dodatnim (w kolorze czerwonym). Najpierw klemy (klamry) zaciska się na metalowym elemencie akumulatora rozładowanego, a następnie naładowanego. Kolejnym krokiem jest podpięcie przewodu ujemnego (w kolorze czarnym) - klemy zaciska się najpierw na baterii auta naładowanego, a następnie rozładowanego.
Jak wyjaśniają fachowcy z firmy handlowo-usługowej Dostawcy Prądu - choć przewody rozruchowe ujemne można podpiąć zarówno do akumulatora, jak i do masy, zaleca się stosować ten drugi sposób. Zaciśnięcie klem na masie, czyli metalowym elemencie pod maską np. mocowaniu silnika zapobiega wybuchowi wodoru po kontakcie z iskrami, które wydobywają się z klem podczas odpinania kabli.
Ładowanie rozpoczyna się w momencie uruchomienia silnika sprawnego samochodu. Wystarczy kilka minut, by ilość energii zgromadzona w akumulatorze umożliwiła uruchomienie pojazdu. Pozostały niedobór uzupełni pracujący alternator. Aby jednak tak się stało, konieczna będzie krótka przejażdżka (około półgodzinna). W przeciwnym wypadku kolejnej przykrej niespodzianki można się spodziewać już następnego poranka.
Zanim auto będzie nadawało się do jazdy, konieczne jest prawidłowe odpięcie przewodów rozruchowych - odwrotnie niż przebiegało podpinanie. Najpierw usuwa się klemy w kolorze czarnym (ujemne) z akumulatora ładowanego (lub masy), a następnie tego ładującego. W drugiej kolejności odpina się przewody w kolorze czerwonym (dodatnie) z baterii auta sprawnego, a następnie auta początkowo niesprawnego.
Wybierając kable rozruchowe, zwróćmy uwagę na ich długość i średnicę. Im większa średnica kabli, tym większe natężenie może mieć prąd, który przez nie płynie. Taki przewód nie przegrzeje się, gdy będziemy chcieli odpalić silnik o dużej pojemności. Natomiast odpowiednia długość (zazwyczaj około 6m) zwiększa komfort użytkowania.
Booster – urządzenie rozruchowe dla tych, którzy cenią niezależność.
Odpalenie samochodu przy użyciu boostera daje dużą niezależność. Nie ma potrzeby poszukiwania osoby, która poświęci swój czas i pozwoli podpiąć przewody do baterii w swoim samochodzie. Urządzenie rozruchowe zajmuje nieco więcej miejsca. Ma kształt kasetki o wymiarach około 20 cm x 20 cm. Raczej nie zmieści się do schowka, ale bez trudu znajdzie się dla niego miejsce nawet w małym bagażniku. Źródłem prądu są w nim ultrakondensatory lub wbudowany 12 V akumulator litowo-jonowy. Umieszczone jest ono w zgrabnej obudowie, z której wychodzą dwa krótkie kable zakończone klemami. Urządzenie jest poręczne i wygodne w użyciu. Niektóre modele posiadają też wejścia USB. Dzięki temu możemy użyć ich do uruchomienia silnika, ale również do naładowania telefonu, tabletu, czy przenośnego głośnika.
Jak działa urządzenie rozruchowe?
Wysoki szczytowy prąd rozruchu zapewnia szybkie uruchomienie motocykli, samochodów osobowych i dostawczych, łodzi, maszyn rolniczych, kosiarek i innych pojazdów. Wybrane modele boosterów dają możliwość odpalenia pojazdów z silnikiem diesla z grzaniem świec żarowych.
Niezależnie od sposobu zasilania zasada działania urządzeń jest podobna, a ich obsługa bardzo prosta. Wystarczy podłączyć zaciski urządzenia do rozładowanego akumulatora (plus do plusa, minus do minusa) i odczekać kilkadziesiąt sekund. Po tym czasie przekręcić kluczyk w stacyjce i odpalić auto. Jeśli za pierwszym razem się nie uda, należy powtórzyć czynności.
Dodatkowo boostery są zabezpieczone przed zwarciem, iskrzeniem i uszkodzeniem, gdy odwrotnie podłączymy je do biegunów.
Jakie znaczenie ma sposób zasilania boostera?
Bezbateryjne urządzenie rozruchowe zasilane jest energią z ultrakondensatorów. Zostały one zaprojektowane do natychmiastowego naładowania się, a nie do trzymania energii. Ich zadaniem jest przyjmowanie i oddawanie dużych prądów w ciągłym cyklu. Takie urządzenie nie wymaga konserwacji.
Natomiast urządzenia, które mają wbudowany akumulator litowo-jonowy, wymagają okresowego podładowania. Zasadniczo, baterie litowo-jonowe charakteryzuje niski poziom samorozładowania, jednak po każdym użyciu zaleca się uzupełnić zapas energii elektrycznej. Każde urządzenie posiada własną ładowarkę, co ułatwia to zadanie.
Urządzenia rozruchowe często stosowane są również w komisach, stacjach serwisowych. Ceny dobrych urządzeń rozruchowych z przyzwoitym akumulatorem i dobrymi kablami zaczynają się od 600 zł. Jeśli macie Państwo problem z doborem urządzenia rozruchowego, eksperci ze sklepów Dostawcy Prądu udzielają porad w tym zakresie. W swojej ofercie posiadają boostery takich firm jak: Lemania, Stef-Pol, Ferve.
Co wybrać urządzenie czy kable rozruchowe? Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Jednak urządzenie rozruchowe ma więcej zalet. Zadziała w dowolnej chwili, niezależnie gdzie jesteśmy. Jedyne co musimy wiedzieć, to umieć rozróżnić bieguny w akumulatorze. Ponadto ma liczne funkcje, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Możemy też użyć go jak powerbanka o dużej pojemności do zasilania innych urządzeń.
O FIRMIE LENOVO (EN)
+
O FIRMIE LENOVO (EN)
Nasza firma (En)Wiadomości(ang. )Odpowiedzialność społeczna (En)Zgodność produktuLenovo Open SourceInformacje prawnePraca w firmie LenovoPRODUKTY
PRODUKTYNotebooki i ultrabookiTabletyKomputery stacjonarne i All-in-OneStacje robocze (En)Serwery (En)Akcesoria peryferyjne i oprogramowanieWsparcie
WsparcieOprogramowanieJak to zrobićStatus gwarancjiSkontaktuj się z namiWsparcie dla urządzeń do magazynowania danychŹródło
ŹródłoGdzie kupićWsparcie zakupowe (ang. )order_statusDane techniczne produktów (PSREF)newsletterRejestracja produktuDostępność produktuInformacje o wpływie na środowisko.
| | | |
Łatwy w użyciu
Oprogramowanie służące do połączenia ze zdalnym pulpitem Klienta w celu zapewnienia zdalnego wsparcia IT (Outsourcing IT). Oprogramowanie działa zaraz po instalacji i uruchomieniu, nie wymaga dodatkowej złożonej konfiguracji. Serwer Relay (rustdesk. pl) służy wyłącznie do obsługi Klientów firmy AXSoft, zabronione jest jakiekolwiek inne jego wykorzystywanie bez pisemnej zgody z firmy AXSoft.
- Działa z Windows / Linux / macOS
- Połączenie szyfrowane End-to-End
- Kompatybilny z wolnijszymi łączami
- Możliwość pracy w każdym miejscu
- Szybkie wsparcie zdalne Klientów
- Rozwiązane oparte o certyfikaty
- Działa z IPv4 oraz IPv6
- Wsparcie zdalne
- Szybkie aktualizacje
- Czat z Serwisantem