Przegląd techniczny Bosch She45

Przegląd techniczny Bosch She45 to zaawansowany system diagnostyczny, który może służyć do wykrywania i usuwania usterek w samochodach. System wykorzystuje technologię diagnostyczną, aby wykryć nawet najbardziej subtelne usterki, które mogłyby przeoczyć nawet najbardziej doświadczeni mechanicy. System oferuje kompleksową ocenę stanu samochodu, wykrywanie usterek mechanicznych, elektrycznych i komputerowych, a także wyświetlanie wyników w czasie rzeczywistym. System ma również funkcję diagnostyczną, która pozwala na wykrywanie i usuwanie usterek w układzie elektrycznym samochodu. Przegląd techniczny Bosch She45 to kompleksowe narzędzie, które pomaga mechanikom wykrywać i usuwać usterki w samochodach.

Ostatnia aktualizacja: Przegląd techniczny Bosch She45

Dodano: 11 sty 2021

Przegląd techniczny pojazdu często postrzegany jest, jako przykry obowiązek właścicieli aut. Wiąże się bowiem z uiszczeniem opłaty za samą usługę oraz możliwością znalezienia usterek, które wpłyną negatywnie na rezultat badania diagnostycznego. Jedynie nowe samochody zakupione w salonie nie muszą przechodzić przeglądu przez pierwsze trzy lata. Wszystkie pozostałe pojazdy powinny odwiedzać stację kontroli raz do roku, aby ich właściciele mieli pewność, że auto nie będzie stanowić potencjalnego zagrożenia na drodze. Co dokładnie jest sprawdzane podczas przeglądu samochodu?

Etapy badania technicznego samochodu

Pierwszym etapem przeglądu samochodowego jest identyfikacja auta, czyli sprawdzenie numeru VIN i jego zgodności z numerem rejestracyjnym. Dalsza część badania technicznego obejmuje ocenę stanu układów i podzespołów, w które wyposażony jest dany pojazd. Diagnosta bada w ten sposób, czy auto spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Na tym etapie sprawdzane są:

  • układ oświetlenia – sprawność żarówek, przejrzystość, ewentualne usterki i rozmieszczenie reflektorów,
  • stan ogumienia – zużycie opon i głębokość bieżnika,
  • nadwozie – poziom rdzy, stan elementów nośnych, ram, progów oraz szyb,
  • układ hamulcowy – skuteczność hamulców podstawowych i awaryjnych, badanie siły hamowania na kołach osi, wycieki płynu hamulcowego,
  • zawieszenie – skuteczność tłumienia amortyzatorów, luzy i nieprawidłowości elementów metalowo-gumowych, wycieki oleju z amortyzatorów,
  • układ kierowniczy – luzy przy końcach drążków kierowniczych, sworzniach, mocowaniu tarczy i kolumn resorujących, w maglownicy,
  • silnik i układ wydechowy – wycieki, emisja węglowodorów i dwutlenku węgla do atmosfery, badanie głośności,
  • elementy bezpieczeństwa – działanie pasów bezpieczeństwa, poduszek, napinaczy pasów, wycieraczek, klaksonu,
  • obowiązkowe elementy wyposażenia – czytelna i dobrze oświetlona tablica rejestracyjna, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, apteczka.

W przypadku pojazdów na gaz diagności sprawdzają również ważność dokumentu legalizacyjnego butli LPG oraz badają szczelność instalacji przy pomocy specjalnych czujników.

Warto pamiętać, że brak ważnego badania technicznego pojazdu może nawet skutkować grzywną w wysokości do 500 złotych oraz zabraniem dowodu rejestracyjnego. Istotą przeglądu samochodowego nie powinien być jednak strach przed mandatem, lecz troska o bezpieczeństwo własne, innych uczestników ruchu drogowego oraz dbanie o funkcjonalność i długie życie pojazdu.

Przez ostatnie trzy lata mieliśmy do czynienia z dużym przyspieszeniem wdrażania innowacyjnych praktyk zarówno w gospodarce, jak i w życiu codziennym. Chodzi głównie o postępującą cyfryzację wielu obszarów działalności. Transformacja cyfrowa nastąpiła w zasadzie w ciągu kilku miesięcy. Od zmian tych nie ma już odwrotu i wszyscy musimy je uwzględniać w swoich planach. W sferze biznesu i technologii nowoczesna infrastruktura cyfrowa (data center, sieć i hardware) będzie miała coraz większe znaczenie. Cyfryzacja to jednak nie tylko korzyści, ale też zagrożenia. Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) sformułowała 10 największych zagrożeń w cyberprzestrzeni, z jakimi mamy mieć do czynienia do 2030 r. Są to m. in. : ataki na łańcuchy dostaw z użyciem złośliwego oprogramowania, Inwigilacja cyfrowa i utrata prywatności w cyberprzestrzeni, powstanie zaawansowanych zagrożeń hybrydowych łączących świat online i offline, nadużywanie sztucznej inteligencji i manipulowanie algorytmami AI. O cyberzagrożeniach piszemy też w tym wydaniu PT w artykule „Uwaga na cyberzagrożenia”.

Rok 2022 kojarzyć się będzie z wojną na Ukrainie i związanym z nią kryzysem energetycznym. Nie wiadomo, czy konflikt za naszą wschodnią granicą zakończy się w tym roku, ale na pewno można powiedzieć, że rok 2023 będzie czasem intensywnych poszukiwań rozwiązań w sferze energetyki. Jak podaje portal wnp. pl, w tym roku mają zapaść ważne decyzje dotyczące polskiej energetyki. W pierwszym kwartale powinna wejść w życie nowelizacja ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących, planowane jest też podpisanie przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) i Westinghouse umowy na projektowanie elektrowni jądrowej, która ma powstać na Pomorzu. Tematyka „energetyczna” jest obecna na naszych łamach w artykułach „Mikroenergetyka jądrowa” i „Laserowa fuzja daje nadzieję? ”

W tej trudnej rzeczywistości optymizmem napawają działania niektórych polskich firm angażujących się w działania prospołeczne. Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) ma istotne znaczenie dla wizerunku firmy. Jak wskazują badania, przeprowadzone przez Harvard Business School, 55% osób uważa, że przedsiębiorstwa powinny zajmować stanowisko w kwestiach istotnych społecznie, a około 75% z nich uważa, że polityka społecznie odpowiedzialnego biznesu wpływa na ich decyzje zakupowe i inwestorskie. Ponadto 25% konsumentów rezygnuje z usług i produktów firm działających niezgodnie z ich wartościami. Przykładem firmy odpowiedzialnej społecznie, wspierającej ciekawe projekty związane m. ze sztuką jest firma Klimas Wkręt-met, o której piszemy w artykule „70 tysięcy wkrętów do drewna’.

Na koniec warto wspomnieć o ważnej rocznicy przypadającej w tym roku, a mianowicie 19 lutego 1473 r. minie 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Senat RP ustanowił rok 2023 – Rokiem Mikołaja Kopernika. Był polskim prawnikiem, urzędnikiem, dyplomatą, lekarzem, niższym duchownym katolickim, doktorem prawa kanonicznego, zajmującym się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią. Najbardziej znany jako astronom, przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego w swoim najsłynniejszym dziele „De revolutionibus orbium coelestium” (O obrotach sfer niebieskich). Dzieło początkowo zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem przez hierarchów Kościoła i uczonych uniwersyteckich, jednak w 1616 r. zostało wpisane na indeks ksiąg zakazanych, jako zagrażające ówczesnemu światopoglądowi. Można więc powiedzieć, że dzieło Kopernika jest świadectwem na to, że w nauce chodzi przede wszystkim o odkrywanie prawdy o otaczającym nas świecie, nawet wbrew obowiązującym aktualnie poglądom.

Oddając w Państwa ręce pierwsze tegoroczne wydanie PT, życzymy wszystkim Czytelnikom spokojnego i pełnego sukcesów roku 2023.

Martyna Jachimowicz


Poznaj swoje urządzenie dzięki instrukcjom obsługi.

Jeśli zapomniałeś gdzie położyłeś instrukcję dołączoną do swojego urządzenia, masz pomoc pod ręką. Wystarczy wprowadzić E-numer (numer typu modelu) swojego urządzenia, a my przeniesiemy Cię do dostępnych publikacji.

więcej

Dzięki rejestracji swoich urządzeń w MyBosch możesz uzyskać dostęp do Asystenta Serwisowego marki Bosch.

Jeśli Twój produkt jest już zarejestrowany w MyBosch, po prostu zaloguj się i wybierz produkt o który Ci chodzi, aby otrzymać wybrane dla Ciebie informacje i pomoc Asystenta Serwisowego marki Bosch – wszystko czego potrzebujesz i nic ponad to.

Masz kłopot ze znalezieniem tabliczki znamionowej i E-numeru (E-nr) urządzenia? Wejdź na poniższy link i wyszukaj tabliczkę znamionową.

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Zaloguj się do istniejącego konta

Przegląd techniczny Bosch She45

Bezpośredni link do pobrania Przegląd techniczny Bosch She45

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przegląd techniczny Bosch She45