Podręcznik ustawień internetowych Haier Hbtv 32d02fd

Podręcznik ustawień Internetowych Haier Hbtv 32d02fd to oficjalny przewodnik użytkownika dla telewizora. Przewodnik zawiera instrukcje krok po kroku, jak skonfigurować sieć Wi-Fi, a także informacje na temat ustawień połączeń, ustawień obrazu i dźwięku, ustawień systemu, a nawet aplikacji. Przewodnik jest bardzo przydatny dla osób, które chcą skonfigurować telewizor zgodnie z własnymi preferencjami, a także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć funkcje i możliwości swojego urządzenia. Podręcznik ustawień Internetowych Haier Hbtv 32d02fd oferuje wszystko, co niezbędne, aby móc cieszyć się doskonałymi wrażeniami z używania telewizora.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik ustawień internetowych Haier Hbtv 32d02fd

fot. akpa

Jak podawał publiczny nadawca, dekoder hybrydowy zaoferuje odbiorcom dodatkowe funkcje: nPVR (możliwość zatrzymania, odtworzenia od początku lub obejrzenia audycji, która została wyemitowana do 7 dni wstecz), dostęp do biblioteki VOD Telewizji Polskiej, dostęp do materiałów wideo partnerów Telewizji Polskiej, a także możliwość uruchomienia usług OTT podmiotów trzecich.

Ma on pojawić się na rynku w 2022 roku, dzięki niemu widzowie będą mogli m. in. oglądać audycje wyemitowane nawet tydzień wcześniej. Będzie także w stanie obsłużyć standard DVB-T2/HEVC, który zastąpi dotychczasowy - DVB-T.

- Naszym pomysłem jest dekoder, który pozwoli widzom łączyć telewizję linearną z internetową. Dekoder mam nadzieję będzie udziałem milionów Polaków za półtora, może dwa lata. Będzie łączył funkcję telewizji linearnej i hybrydowej, funkcjonalności internetowe, pozwalające ludziom na własne VOD. Na własną bibliotekę, własną ramówkę, możliwość zatrzymywania, cofania się nawet o tydzień w emisji, oglądania ulubionych programów. Warunkiem, aby działało to rozwiązanie jest sprawny serwis VOD Telewizji Polskiej - mówił podczas wiosennej ramówki Jacek Kurski, prezes TVP.

"Przyszłością w najbliższych 10 latach jest tv naziemna"

Newsletter WirtualneMedia. pl w Twojej skrzynce mailowej

Jak dodaje Kurski w rozmowie z Wirtualnemedia. pl „przyszłością telewizji w najbliższych 10 latach jest telewizja naziemna”.

- Taka, która opcjonalnie będzie łączyła hybrydowo funkcję telewizji linearnej z internetem. To będzie z punktu widzenia odbiorcy rozwiązanie optymalne, bo pozwoli skorzystać z rozszerzenia oferty kanałów tematycznych. Nasz odbiorca będzie miał za darmo możliwość bardzo dużego wyboru. Wszystko to, za co dzisiaj płaci - wszystkie gatunkowe kanały: sport, informacja, lifestyle, pewnie z czasem np. TVP Moto (nazwa robocza, kanał motoryzacyjny), Nauka, Dokument - wszystko to, co jest ciekawe i opisuje świat, nasz widz będzie miał za darmo w Telewizji Polskiej po refarmingu z użyciem naszego dekodera - zaznacza.

Dekoder wyposażony w głowicę DVB-T2 ma sprawić, że widzowie nie będą mieli konieczności wymiany telewizora, pomimo zmiany standardu nadawania, który nastąpi w połowie 2022 roku.

- Dla posiadających dostęp do internetu, nasz dekoder dodatkowo otworzy możliwość korzystania z wielu usług online: nagrywarki, start over, time shift, biblioteki VoD z dostępem do olbrzymich zasobów TVP. To jest pomysł łączący refarming, nowe sloty NTC i postęp technologiczny w telewizji - wymienia w rozmowie z nami szef publicznej telewizji.

Zmiana standardu nadawania jest związana z procesem refarmingu, jaki trwa obecnie w całej Europie. Stacje telewizyjne muszą zwolnić częstotliwości z zakresu 470-790 MHz na rzecz operatorów komórkowych, którzy oferują standard 5G, co wymaga przebudowy sieci nadawczej i przeniesienia emisji programów telewizji naziemnej w Polsce na inne częstotliwości. Obecny standard DVB-T zostanie zastąpiony standardem DVB-T2/HEVC w 2022 roku.

TVP1 i Polsat liderami w DVB-T

Liderem oglądalności wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej w styczniu br. w grupie 4+ była TVP1, a w 16-49 - Polsat.

Specyfikacja standardu HbbTV jest publicznie dostępna. Każdy może wejść na stronę konsorcjum HbbTV by pobrać plik ze specyfikacją zarówno najnowszą jak też poprzednich wersji.

W przypadku HbbTV nie można mówić o jakimkolwiek lobby producentów przy wdrażaniu / implementowaniu HbbTV w TV. Już szybciej można było się doszukiwać działań mających na celu ograniczenie wdrażania HbbTV. Ale to już trochę historia i nie ma do czego wracać.

Korzystanie z HbbTV na komputerze jest totalnie bez sensu... bo standard ten nie po to właśnie powstał. HbbTV ma tylko i wyłącznie sens na telewizorze oraz STB na którym oglądamy sygnał telewizyjny po podłączeniu do ekranu (telewizora).

Odnośnie HbbTV w STB. By standard HbbTV zaistniał w STB to producent tego STB musi zaimplementować odpowiednie oprogramowanie do obsługi standardu HbbTV. Jednakże w ramach standardu HbbTV mamy do obsłużenia wiele pomniejszych standardów wymaganych do działania HbbTV (OIPF, CE-HTML, XHTML, DOM2, CSS2, DVB-SI itp... ) do tego dochodzi nam obsługa komunikacji sieciowej, wsparcie dla kodeków audio/wideo dla playera wideo z poziomu HbbTV. Po drodze mamy jeszcze wymagania dla obsługi MPEG-DASH, DRM itp.. itd...

Na rynku jest kilka firm o których mówimy/myślimy jak o producencie STB. Jednakże to bycie producentem sprowadza się do zamówienia u "chińskiego producenta" odpowiedniego STB. Produkcja danego producenta STB sprowadza się do wymyślenia nazwy STB, zaprojektowania opakowania, przygotowania instrukcji obsługi oraz sprawdzenie czy dany sprzęt działa i jest zgodny z zamówieniem. W najlepszym przypadku taki producent STB dostarczy taki STB z HbbTV jakie potrafi wyprodukować "chiński producent". Do samego przetestowania tego jaki jest poziom implementacji standardu HbbTV potrzeba odpowiednich osób oraz odpowiedniego oprogramowania.

Na rynku są firmy gotowe dostarczyć stosowne oprogramowanie do STB wymagane do obsługi HbbTV w STB. Zaimplementowanie takiego oprogramowania wiąże się z dodatkowymi kosztami dla producenta STB. W praktyce cena dobrego STB z HbbTV powinna być zbliżona do najtańszego TV z HbbTV. Odpada nam ekran LCD, duże pudełko oraz koszty z tym związane. Procesor, pamięć, licencje itp... itd.. będą do siebie zbliżone. Mam tu na myśli TV vs STB.

Jeśli chcesz / zamierzać kupić STB z HbbTV to proponuję poczekać do 2022 roku.

Candy Hoover Group S. r. l. z jednym udziałowcem, podlegająca zarządzaniu i koordynacji przez Candy S. p. A., z siedzibą pod adresem: Via Comolli, 16-20861 Brugherio (MB) – Włochy kapitał zakładowy: 30. 000. 000, 00 EUR, w pełni wpłacony, włoski numer podatkowy i numer rejestracyjny w Rejestrze Firm Monza i Brianza 04666310158, VAT: IT00786860965

FIRMA

  • O firmie Haier
  • Haier Group
  • Newsletter
  • Investor relations
  • Kodeks Etyki

Candy Hoover Group S. 000, 00 EUR, w pełni wpłacony, włoski numer podatkowy i numer rejestracyjny w Rejestrze Firm Monza i Brianza 04666310158, VAT: IT00786860965

Podręcznik ustawień internetowych Haier Hbtv 32d02fd

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik ustawień internetowych Haier Hbtv 32d02fd

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik ustawień internetowych Haier Hbtv 32d02fd