Podręcznik komunikacji Ge Gdt720sgf4ww to wygodny i łatwy w użyciu podręcznik, który pozwala użytkownikom skonfigurować i zarządzać urządzeniami zgodnymi z systemem operacyjnym GE. Podręcznik zawiera podstawowe instrukcje dotyczące konfiguracji sprzętu, a także instrukcje dotyczące konfiguracji sieci i protokołów sieciowych. Podręcznik zawiera również szczegółowe informacje na temat konfiguracji systemu operacyjnego, konfiguracji oprogramowania, a także dokumentację techniczną urządzeń. Dzięki temu podręcznikowi użytkownicy mogą łatwo skonfigurować i zarządzać urządzeniami w sieci.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik komunikacji Ge Gdt720sgf4ww
Charakterystyka
Sterowniki programowalne serii 90-30 to modułowe rozwiązania firmy GE Intelligent Platforms przeznaczone do sterowania średnimi i dużymi instalacjami automatyki, w których przeważa obsługa sygnałów dyskretnych nad analogowymi. Znajdują one zastosowanie zarówno przy automatyzacji pojedynczych instalacji, jak i dużych, kompletnych procesów produkcyjnych o charakterze rozproszonym. Seria ta charakteryzuje się prostym i szybkim programowaniem oraz obsługą co obniża koszty posiadania, serwisu i eksploatacji systemu.
Migracja do PACSystems
Seria 90-30 dnia 1. 07. 2017 została wycofana z oferty GE. Sprawdź jak wygląda migracja systemów 90-30 do PACSystems RX3i.
Budowa systemu 90-30
Elementem składowym każdego systemu sterowania budowanego w oparciu o serię 90-30 jest kaseta montażowa, jednostka centralna, zasilacz oraz moduły I/O. W celu idealnego dopasowania do potrzeb każdej instalacji w ramach serii 90-30 dostępnych jest kilka kaset montażowych w tym modele z wbudowaną jednostką centralną. Bardzo rozbudowa jest oferta modułów I/O oraz modułów komunikacyjnych pozwalających na pracę sterowników 90-30 w praktycznie wszystkich sieciach spotykanych w aplikacjach przemysłowych. |
Jednostki centralne do wielu zastosowań
Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest 12 różnych modeli jednostek centralnych, które oprócz możliwości komunikacyjnych i ilości pamięci przeznaczonej na program różnią się od siebie ilością obsługiwanych modułów I/O oraz samą konstrukcją. Dla najmniej wymagających systemów CPU może być wbudowane w kasetę montażową redukując tym samym koszty ponoszone na zakup sprzętu. Dla wymagających aplikacji można wykorzystać jednostki centralne wyposażone w koprocesor arytmetyczny, pozwalający na wykonywanie operacji logicznych z prędkością 0. 15 ms/kB. Są to jedne z najwydajniejszych jednostek sterujących dostępnych na rynku automatyki.
Komunikacja
W systemach sterowania do średnich i dużych aplikacji możliwości komunikacyjne są bardzo istotne. Budowa i funkcjonalność systemu 90-30 pozwala na stosowanie kilku modułów komunikacyjnych jednocześnie dając możliwość wymiany danych z systemami innych dostawców.
Interfejsy komunikacyjne zintegrowane w jednostce centralnej 90-30
Dostępne w ramach serii jednostki centrale mogą być wyposażone w różne interfejsy komunikacyjne. Do standardowego wyposażenia wszystkich jednostek należy port RS485 wyprowadzony na zasilaczu obsługujący protokół Modbus RTU, SNP, SNPX i Serial I/O. W jednostkach centralnych nie wbudowanych w kastę montażową może być zintegrowany port szeregowy RS232, RS485, Profibus DP Master, Profibus DP Slave lub Ethernet. Port Ethernet wbudowany w CPU oprócz gwarancji szybkiej transmisji, pozwala na zbudowanie jednolitej platformy do wymiany danych w całej infrastrukturze, począwszy od warstwy sprzętowej, na systemach nadzorczych i planujących produkcję skończywszy.
Opcjonalne moduły komunikacyjne do 90-30
W ofercie 90-30 dostępnych jest kilka opcjonalnych modułów komunikacyjnych a modułowa budowa systemu pozwala na jednoczesne stosowanie kilku z nich. Przy ich pomocy sterownik 90-30 może pracować w sieci Genius, DeviceNet, Profibus DP, CsCAN oraz w sieciach szeregowych z interfejsem RS232 lub RS485.
Rozbudowa
Systemy sterowania zbudowane w oparciu o sterowniki serii 90-30 mogą wykorzystywać kasety montażowe obsługujące 5 lub 10 modułów. Jeśli jest to niewystarczające, do systemu można dołączyć kolejnych 7 kaset, które w zależności od wersji pozwalają na rozbudowę układu w sposób lokalny lub rozproszony. Wśród 60 różnych modułów, oprócz kart obsługujących sygnały dyskretne i analogowe, znajdują się moduły komunikacyjne oraz moduły specjalizowane do sterowania serwonapędami.
Rozbudowa serii 90-30 w oparciu o dodatkowe układy I/O
Rozbudowa serii 90-30 w oparciu o kasety rozszerzające
Jednostki centralne wbudowane w kasetę montażową
Jednostki centralne wbudowane w postaci osobnych modułów
Instrukcja obsługi
Dla użytkowników z Europy
html
Model | Wydanie | Widok | Pobieranie pliku (Rozmiar pliku) |
---|---|---|---|
KDC-BT73DAB KDC-BT53U KDC-5057SD | 02 | Otwórz instrukcję | Polish(pl). zip (1, 2 MB) |
Sposób zapisywania
Zapisywanie na komputerze
- Kliknij na hyperlink "Polish(pl). zip" wymieniony powyżej.
- Rozpakuj pobrany plik.
- Skopiuj folder zawierający instrukcję obsługi do folderu Moje dokumenty itp.
- Otwórz skopiowany folder.
- Otwarcie pliku "index. html" spowoduje wyświetlenie instrukcji.
Otwieranie instrukcji stanie się wygodne po utworzeniu skrótu dla pliku "index. html" w dostępnym miejscu.
- W zależności od przeglądarki, której używasz, może zostać wyświetlony komunikat informujący o zablokowaniu skryptu. W takim przypadku, zezwól na wykonanie skryptu.
Zapisywanie w smartphonie Android
file://sdcard/MójDokument/Polish(pl)/index. html
Wprowadź nazwę folderu utworzonego w Kroku 5 dla MójDokument.
Wprowadź nazwę języka skopiowanego folderu Polish(pl).
Opis
Kompendium wiedzy o komunikowaniu się między ludźmi, pisane z perspektywy psychologicznej, a także socjokulturowej i filozoficznej. Zawiera bogaty i trafny wybór tekstów naukowych i popularnonaukowych z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Rozwijanie umiejętności posługiwania się słowem, docieranie do tajemnicy twórczej mocy języka, różne style ekspresji u kobiet i mężczyzn, interpretacja zachowań niewerbalnych, mowa ciała, międzynarodowy słownik gestów, rola dotyku, rozwijanie umiejętności słuchania, odkrywanie własnych barier komunikacyjnych, samospełniające się proroctwa interpersonalne, specyfika komunikacji w przyjaźni, rodzinie, z bliskim partnerem, komunikacja międzykulturowa - to tylko niektóre zagadnienia omówione w tej książce. Chociaż jest to książka pisana z myślą o studentach nauk społecznych, to może - poprzez atrakcyjność tematów i przystępny język wzbogacić wiedzę każdego zainteresowanego własnym rozwojem i polepszeniem swoich kontaktów z ludźmi.
Szczegóły produktu
4575
9788301145132
978-83-01-14513-2 Opis
- PODSTAWY
1. Idea książki
2. Wprowadzenie do komunikacji interpersonalnej
3. Komunikacja werbalna
4. Komunikacja niewerbalna - OTWARTOŚĆ JAKO WDECH
5. Samoświadomość
6. Świadomość obecności innych
7. Słuchanie - OTWARTOŚĆ JAK WYDECH
8. Ujawnianie siebie
9. Męskie i kobiece style ekspresji - ZWIĄZKI
10. Negocjowanie związku
11. Przyjaźń
12. Rodziny
13. Bliscy partnerzy - PONAD PODZIAŁAMI
14. Konflikt
15. Komunikowanie się między kulturami - RÓŻNE SPOJRZENIA NA KOMUNIKACJĘ MIĘDZY OSOBAMI
16. Spojrzenie nauczyciela
17. Spojrzenie psychoterapeuty
18. Spojrzenie filozofa