Książka danych technicznych Hitachi L32e101b

Książka danych technicznych Hitachi L32e101b zapewnia wygodny dostęp do wszystkich danych technicznych wymaganych do użytkowania i konserwacji telewizora. Książka zawiera szczegółowe informacje na temat funkcji i konfiguracji, instrukcje dotyczące bezpieczeństwa, instrukcje dotyczące używania, wszystkie informacje dotyczące usług i wsparcia technicznego oraz wymagane informacje dotyczące gwarancji. Książka danych technicznych zawiera również szczegółowe opisy napraw, które można wykonać samodzielnie, jak również instrukcje dotyczące zamówienia części zamiennych i wymiany wyświetlaczy. Książka danych technicznych Hitachi L32e101b jest idealnym źródłem informacji dla użytkowników telewizora, którzy chcą stale utrzymywać swój sprzęt w doskonałym stanie.

Ostatnia aktualizacja: Książka danych technicznych Hitachi L32e101b

Artykuł ten aktualizujemy na naszym blogu co roku, jednak duża dynamika sektora IT sprawia, że wciąż pojawiają się nowe publikacje. Wachlarz jest dość szeroki, ale wciąż dużą popularnością cieszą się klasyki. Do naszej listy dopisaliśmy książki polskich autorów, które powinny zagościć w biblioteczce każdego rekrutera. Co czytają Rekruterzy IT? Skąd czerpią wiedzę? Mamy dla Was listę 18 polecanych książek dla rekruterów IT.

1. IT Recruitment proccess that Works

Autorzy: Kate Kandefer, Tom Winter

Książka wydana w 2018 roku przez Devskiller. Stanowi kompleksową propozycję dla osób chcących zgłębić wiedzę na temat specyfiki rekrutacji deweloperów. Autorzy przedstawiają w niej liczne porady na temat organizacji procesu rekrutacyjnego, studia przypadków, a także zamieszczają słownik pojęć IT dla osób nietechnicznych, które współpracują z z ludźmi ze świata nowoczesnych technologii. Autorzy dzielą się również dobrymi praktyakmi na temat temat wyboru najwłaściwszych kandydatów w określonych sytuacjach.

2. How to speak Tech: The Non-Techie’s Guide to Technology Basic in Business

Autor: Vinay Trivedi

Książka obejmuje podstawowe terminy techniczne i technologie związane z tworzeniem strony internetowej lub aplikacji internetowej firmy. Nietechniczni czytelnicy poprawią swoją znajomość technologii cyfrowych. Każdy rozdział to dziesięciominutowa historia startupu technologicznego, który od podstaw buduje swój biznes oparty na sieci Web. Sprzęt internetowy, oprogramowanie użytkowe i procesy biznesowe: założeniem tej książki jest to, że nic z nich nie wykracza poza podstawowe zrozumienie czytelników biznesowych, którzy nie posiadają wiedzy technicznej. Trivedi wyjaśnia wszystko w przystępny sposób. Publikacja nie traktuje o rekrutacji, jednak pozwala Tech Rekruterom (i nie tylko) nauczyć się w prosty sposób myśleć i mówić o skomplikowanych technologiach, a zarazem zagłębić się w funkcjonowanie startupów.

3. Full Stack Recruiter

Autor: Jan Tegze

Szukając dobrej książki dla rekruterów w IT, ta pozycja może być satysfakcjonującym znaleziskiem. Skierowana jest właściwie do wszystkich osób, które interesują się tematyką rekrutacji. W książce znajdzie się całą masę porad opierających się na wieloletnim doświadczeniu w branży jej autora.

Fullstack Recruiter składa się z dwóch części. W pierwszej Jan Tegze zawarł zagadnienia dotyczące sourcingu. Szczegółowo prezentowane są skuteczne sposoby pozyskiwania potencjalnych kandydatów. Tym co wyróżnia książkę na tle podobnych, jest fakt przedstawienia w niej wielu wręcz technicznych praktyk dotyczących poszukiwań kandydatów. Druga część książki koncentruje się na samym procesie rekrutacji. Autor dzieli się dobrymi praktykami na temat optymalizacji działań.

4. Work Rules! : Insights from Inside Google That Will Transform How You. Live and Lead

Autor: Laszlo Bock

Laszlo Bock, który przez 10 lat był szefem HR-u w Google ma swój udział w stworzeniu legendarnej już kultury pracy w tej firmie. Autor porusza niemalże każdy aspekt pracy w HR: od budowy zespołów, po procesy rekrutacyjne, zatrudnienie, wynagrodzenia i codzienne funkcjonowanie organizacji. Według autora do rekrutacji można wykorzystywać media społecznościowe i system poleceń pracowników. A jeśli chcemy kogoś zatrudnić to powinna być to osoba… lepsza od nas. Co więcej – Laszlo opisuje procesy i techniki stosowane przez wewnętrzny zespół rekrutacyjny Google podczas zatrudniania inżynierów – to może szczególnie zainteresować rekruterów. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, nawet w chwilach relaksu – lekturę dodatkowo umilają liczne anegdoty z historii powstawania Google.

5. High Velocity Hiring: How to Hire Top Talent in an Instant

Autor: Scott Vintrip

Zachętą do przeczytania książki powinien być autorytet i wieloletnie doświadczenie w branży HR, jakie cechują jej autora. Vintrip na łamach swojej książki wprowadza pojęcie High Velocity Hiring, pod którym kryje się zbiór określonych zasad. Mają na celu zmianę myślenia o procesie rekrutacji. Autor książki twierdzi, że nie należy uruchamiać procesu rekrutacji w momencie, gdy pojawia się zapotrzebowanie na dane stanowisko. W miejsce tego podejścia proponuje prowadzenie „ciągłej rekrutacji”, której celem jest zbudowanie bazy kandydatów. W razie nagłej potrzeby zatrudnienia, operowanie najlepszymi osobami z listy, którą udało się stworzyć na przestrzeni miesięcy, lub nawet lat, skraca znacznie czas prowadzenia rekrutacji.

6. Technology made Simple for the technical Recruiter

Autor: Obi Obganaufe

Pozycja warta polecenia wszystkim osobom związanym z rekrutacją IT, ale w szczególności, tym dopiero rozpoczynają pracę w tym obszarze. Lektura książki sprawi, że osoba nietechniczna, będzie w oczach specjalistów IT postrzegana jak rzetelny partner do współpracy. Po przeczytaniu, rekruter będzie w pełni uzbrojony do konfrontacji ze specjalistami z różnych obszarów informatyki – znając słownictwo związane z programowaniem, bazami danych, systemami operacyjnymi. Obganaufe dodatkowo udziela wskazówek. m. in. jakie zadawać pytania kandydatom, jak oceniać umiejętności osób aplikujących o pracę. Książka doczekała się już drugiej edycji.

7. Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach, czyli 33 zasady skutecznego naboru pracowników

Autor: Piotr Prokopowicz

Rodzima publikacja porządkująca wiedzę na temat rekrutacji. Jest to lektura zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rekruterów. Zawiera informacje na temat procesu rekrutacji i selekcji z punktu widzenia najnowszych badań naukowych. Czytelnik dowie się m. jakie są interesujące sposoby na zwiększenie skuteczności i minimalizowania kosztów rekrutacji, a także pozna informacje dotyczące zachowania kandydatów podczas selekcji oraz przykładowe pytania i narzędzia przydatne w testach rekrutacyjnych. Niewątpliwym plusem jest prosty, przystępny język, którego czasem za świecą można szukać w publikacjach tego rodzaju. Publikacja jest połączeniem badań naukowych z praktyką, podaną w przystępnej i uporządkowanej formie. pl/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">

8. Social Media Recruitment: How to Successfully Integrate Social Media into Recruitment Strategy

Autor: Andy Headworth

Autor jest założycielem Sirona Consulting, firmy konsultingowej pomagającej zrozumieć i zintegrować media społecznościowe ze strategią rekrutacyjną firmy. Niedawno został uznany przez The Huffington Post za jednego z „Top 100 najbardziej społecznościowych liderów HR na Twitterze.

Książka zwiera dużo praktycznych przykładów, a z drugiej strony stanowi mieszankę teorii, dobrych praktyk i przykładów z życia wziętych. Nie brakuje w niej przemyśleń i trafnych wniosków autora.

9. Smart & gets things done, Programista poszukiwany. Znajdź i zatrudnij najlepszego!

Autor: Joel Spolsky

Książka napisana lekko, w amerykańskim stylu, autorstwa twórcy m. platformy pytań i odpowiedzi dla programistów StackOverflow. Głównym zagadnieniem poruszanym w publikacji jest rekrutacja programistów podana w sposób niezwykle życiowy. Joel Spolsky postanowił podzielić się doświadczeniami w rekrutowaniu pracowników do swojej firmy i doradzić, jak zatrudnić kadrę marzeń. Zdaniem autora należy przede wszystkim postawić na jakość, nie ilość – czyli zatrudnić nawet mniej osób, ale profesjonalistów. Spolsky często podkreśla wartość pracy programistów bardzo dobrych, ponieważ to od ich aktywności zależy sukces firmy w niezwykle konkurencyjnych czasach. Praca eksperta wyróżnia się ponadprzeciętną jakością. I to właśnie ten aspekt odróżnia go od przeciętnego twórcy kody. Autor odpowiada na kluczowe dla rekrutera pytania m. : Gdzie szukać świetnych programistów? Jak czytać aplikacje i prowadzić rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na pracowników technicznych? Jak decydować, któremu z kandydatów złożyć ostateczną ofertę?

Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się, na co zwracać uwagę podczas przeglądania CV i kto ma problem ze znalezieniem wartościowego programisty, powinien jak najszybciej umieścić tę pozycję na liście „obowiązkowe książki dla rekruterów IT”.

10. Sztuka rekrutowania i zatrzymywania najlepszych ludzi

Autorzy: praca zbiorowa

Zatrudnienie utalentowanego pracownika to duży sukces. Ale utrzymanie go na dłużej w firmie stanowi jeszcze większe wyzwanie! Jak przebrnąć przez rozmowę kwalifikacyjną z utalentowanym kandydatem i zaproponować mu stanowisko w firmie? I jak mu pomóc w dalszej karierze i zapobiec wypaleniu zawodowemu? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedzi w lekturze książki. Czytelnik dowie się także m. w jaki sposób wygrać wyścig o ekspertów na rynkach wschodzących, z czym wiąże się ryzyko zatrudnienia „gwiazd” oraz jak być dobrym mentorem. Książka jest wartościowym poradnikiem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rekruterów.

11. Sztuka zatrudniania najlepszych

Autor: Brian Tracy

Brian Tracy, jeden z najpopularniejszych wykładowców w świecie biznesu, jest autorytetem w dziedzinach takich jak: zarządzanie, rekrutacja kadr, zwolnienia i motywacja pracowników. W publikacji autor radzi, jak uzyskać przewagę nad konkurencją zatrudniając najlepszych specjalistów. Brian Tracy, korzystając z wieloletniego doświadczenia w szkoleniu menedżerów w sztuce naboru pracowników, precyzuje 21 najważniejszych, sprawdzonych zasad rekrutacji i zatrzymania personelu w firmie. Autor wyjaśnia podstawy każdej z tych technik i opisuje ćwiczenia praktyczne, które ułatwią wdrożenie poszczególnych zasad. Bardzo konkretna publikacja, która prowadzi punkt po punkcie przez proces rekrutacji najlepszych. Autor wzbogaca książkę o wskazówki i pomysły na to, jak sprawdzić kandydata.

12. Non Technical Guide Web Technologies

Autor: Tommy Chheng

Autor wytłumaczył wszystkie najważniejsze pojęcia, jakie powinni znać wszyscy rekruterzy w branży IT. Publikacja pozwala zrozumieć charakterystyczne, typowo techniczne zagadnienia programistów. Oczywiście nie tak dokładnie, jak rozumieją je oni sami, ale pomaga nieco otworzyć oczy. Książka uwzględnia wytłumaczenie pojęć dotyczących nowych technologii, a dodatkowe informacje w postaci grafik i wykresów przybliżają treści czytelnikowi. Po tej lekturze konwersacje z programistami powinny być łatwiejsze.

13. 7 nawyków skutecznego działania

Autor: Stephen R. Covey

Publikacja może i nieco za bardzo psychologiczna, ale równie ważna w całym zestawieniu. Autor przekazuje cenne wskazówki na temat tego, jak uwierzyć we własny potencjał i zwiększyć efekty swoich działań. A należy zacząć od zmiany… siebie, ponieważ każda późniejsza zmiana w otoczeniu zewnętrznym ma swój początek w nas samych. Covey uczy, jak zarządzać życiem i czasem. Tłumaczy różnice pomiędzy czymś pilnym, a ważnym. Wypracowanie tytułowych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian, których efektem są lepsze relacje interpersonalne i droga do objęcia przywództwa na różnych szczeblach. Do lektury najlepiej zasiąść zrelaksowanym i ze sporą dawką czasu tylko dla siebie.

14. Po pierwsze: złam wszelkie zasady

Autorzy: Curt Coffman, Marcus Buckingham

To książka prezentująca wyniki zakrojonych na olbrzymią skalę badań wykonanych przez Instytut Gallupa. Zdobyła uznanie w środowisku akademickim i wysoką pozycję na wszystkich najważniejszych listach bestsellerów od New York Timesa po Amazon. com. A dlaczego przyda się właśnie rekruterom? Publikacja zawiera fundamentalną wiedzę, którą powinni posiadać ludzie związani z branżą HR. Oferuje czytelnikowi racjonalne, oparte na doświadczeniach opisy pozyskania najbardziej zaangażowanych pracowników i utworzenia świetnie współpracujących ze sobą zespołów. Pokazuje różnice pomiędzy umiejętnościami, wiedzą, a postawą. Uświadamia, jak ważna jest elastyczność, w przeciwieństwie do powielania utartych schematów postępowań. Istotna kwestia, o której mowa w książce to także ankieta Gallupa tzw. G12, która pomaga w monitorowaniu nastrojów i zaangażowania.

15. Rekrutacja oparta na kompetencjach. Znajdź i rozwijaj idealnego pracownika

Autor: Agnieszka Ciećwierz

Książka zawiera minimum teorii, a maksimum praktycznych przykładów. Autorka pokazuje jak wprowadzić model rekrutacji opartej na kompetencjach w kilku prostych krokach. Z książki dowiecie się co powinno stanowić czynniki warunkujące wytypowanie kandydata do pracy? Jak realnie sprawdza się kompetencje i cechy charakteru w trakcie procesu rekrutacyjnego? Czy już podczas rozmowy o pracę można przewidzieć, jak dany kandydat będzie się zachowywał w obliczu trudności, które spotkają go na danym stanowisku? Pozycja godna polecenia dla każdego rekrutera, chcącego wznieść swoje rekrutacje na wyższy poziom.

16. Candidate Experience

Autor: Maja Gojtowska

W książce można przecztać wiele na temat obszaru, którego potencjał dostrzegają tzw. „pracodawcy z wyboru”. Mowa o tytułowem Candidate Experience – czyli doświadczeniach, jakie wywołuje u osoby ubiegającej się o pracę, kontakt z daną marką. Książka przedstawia sposoby, dzięki którym można zbudować skuteczne Candidate Experience. Przedstawiona jest w niej również analiza praktyk stosowanych przez firmy uznawane za liderów w dziedzinie CE. Z uwagi na fakt, że wciąż niewiele jest źródeł traktujących o doświadczeniach kandydata, książka jest cenną pozycją dla wszystkich osób odpowiadających za projetkowanie strategii HR w firmie.

17. Employer branding. Marka pracodawcy w praktyce

Autorka: Julita Dąbrowska

Ponieważ świadomość znaczenia marki pracodawcy stale rośnie, pracownik działu HR powinien wiedzieć, co w trawie piszczy i jak prezentuje się jego organizacja na zewnątrz. Kandydaci chcą się utożsamiać z marką, która ceni podobne wartości i ma odpowiednią reputację. Dobrze zbudowany employer branding pozwala więc przyciągnąć najbardziej utalentowanych pracowników. Co składa się na jego elementy? Jak odpowiednio komunikować przekazy, na których nam zależy? Książka porządkuje informacje na temat budowania marki pracodawcy i wskazuje na nowe obszary godne zainteresowania, które odgrywają coraz większą rolę w biznesie i w obszarze HR.

18. Lepszy pracodawca. Jak autentyczny employer branding zmienia biznes, rynek pracy i ludzi.

Autorka: Zyta Machnicka

Książka zawiera wiele przykładów i pozwala zrozumieć również osobom niezwiązanym z branżą podstawowe działanie EB. To lektura dla wszystkich zainteresowanych tematyką rekrutacji i wizerunku pracodawcy. Autorka w prosty i przystępny sposób wyjaśnia dlaczego budowanie autentycznego EB powinno się zacząć od środka i jak może się on realnie przełożyć na lepsze zyski firmy. Książka ukazała się przed pandemią dlatego czekamy na kontynuację w post-pandemicznej EBowej rzeczywistości.

Mamy nadzieję, że nasza lista 18 polecanych książek dla rekruterów IT będzie dla Was inspiracją i wybierzecie z niej to, czego potrzebujecie. Jak zaznaczaliśmy na początku, IT jest niezwykle dynamiczną dziedziną, dlatego też stale pojawiają się nowe książki dla rekruterów IT. Z pewnością w przyszłym roku, wpis ten będzie wymagał kolejnej aktualizacji.

IT-Leaders. pl to pierwsza w Polsce platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.

Dokumenty

Specyfikacja techniczna przekładników AMI(NS-WT-2017-11)

Wymagania montażowe dla instalacji teleinformatycznych MBS NS-WT-2022-02

Wymagania montażowe dla instalacji torów i urządzeń antenowych infrastruktury AMI NS-WT-2022-03

Wymagania montażowe dla układów pomiarowo-bilansujących instalowanych w stacjach SNnN NS-WT-2022-04

Warunki techniczne układania kabli energetycznych na napięcie znamionowe 0, 6 - 1 kV oraz 12 - 20 kV

Warunki techniczne rozwiązań w pobliżu i skrzyżowaniu z siecią gazowa wer. publ

Warunki techniczne rozwiązań w pobliżu i skrzyżowaniu z siecią ciepłowniczą wer. publ

Wytyczne Techniczne Budowy Sieci SN i nN

Wytyczne Techniczne Budowy Sieci SN i nn

Warunki techniczne rozwiązań w pobliżu i skrzyżowaniu z siecią ciepłowniczą

Warunki techniczne rozwiązań w pobliżu i skrzyżowaniu z siecią gazową

Zlecenie uzgodnienia projektu

Protokół odbioru dokumentacji projektowej

Załącznik nr 1 do lokalizacji złącza

Protokół odbioru usługi geodezyjnej 2020

Lokalizacja złącza kablowego wraz z szafką pomiarową

Załącznik nr 2 do lokalizacji złącza

Oświadczenie Odbiorcy o zgodzie na zawarcie umowy z OSD (ważne od 20. 02. 2021 r. )

Stoen Operator Korzystanie z serwera sFTP

Standardy wymiany informacji – „SWI” (wersja 1. 6 obowiązująca do 28. 08. 2018 r. )

Zgłoszenie umowy sprzedaży energii elektrycznej/zmiany sprzedawcy

Wniosek o zawarcie umowy o świadczenie usług dystrybucji

Załącznik do wniosku o połączenie PPE

Wniosek o krótkotrwałe podłączenie urządzeń w grupie taryfowej R

Wniosek o objęcie ochroną obiektu przed wprowadzanymi ograniczeniami w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej

Wniosek o zmianę mocy umownej lub grupy taryfowej

Wniosek o zmianę cyklu rozliczeniowego

Wniosek o połączenie PPE w ramach rozliczania rynku mocy

Umowa o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji - konsument

Załącznik nr 1 - Zgłoszenie ustanowienia lub zmiany sprzedawcy odkupującego energię elektryczną wytworzoną w mikroinstalacji

Załącznik nr 2 - Instrukcja współpracy ruchowej - mikroinstalacja

Załącznik nr 3 - Wzór oświadczenia Wytwórcy o dacie wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w mikroinstalacji i zmianach dotyczących mikroinstalacji

Wzór Umowy o świadczenie usług dystrybucji dla Podmiotów odpowiedzialnych za bilansowanie handlowe

Załącznik nr 1 do Umowy o świadczenie usług dystrybucji dla Podmiotów odpowiedzialnych za bilansowanie handlowe

Załącznik nr 2 do Umowy o świadczenie usług dystrybucji dla Podmiotów odpowiedzialnych za bilansowanie handlowe

Zgłoszenie ustanowienia/zmiany POB

Lista Podmiotów odpowiedzialnych za bilansowanie handlowe

Oświadczenie wykonawcy w celu załączenia po modernizacji instalacji

Zgłoszenie dotyczące licznika energii elektrycznej

Zgłoszenie dotyczące układu pomiarowego zainstalowanego na sieci Stoen Operator

Przekazanie układu pomiarowo-rozliczeniowego do dodatkowej ekspertyzy

Kryteria przyłączania oraz wymagania techniczne dla mikroinstalacji i małych instalacji przyłączanych do sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia Stoen Operator

Kryteria przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci dystrybucyjnej średniego napięcia Stoen Operator

Standard wymagań dla usług geodezyjnych - Specyfikacja techniczna (NS-ST-2017-03)

Pełnomocnictwo do reprezentowania Klienta w procesie przyłączeniowym

Oświadczenie dla lokalu w budynku/budynku wielolokalowego

Zlecenie nadzoru i dopuszczenia do prac

Zlecenie nadzoru i dopuszczenia do prac w etapie tymczasowym w ramach usunięcia kolizji

Specyfikacja techniczna złącz kablowych, kablowo-licznikowych, licznikowych niskiego napięcia (NS-ST-2020-04)

Wytyczne techniczne ukˆadów pomiarowych

Załącznik nr 1 do Wytycznych

Załącznik nr 4 do Wytycznych

Specyfikacja techniczna - Osprzęt linii napowietrznych nN - elementy słupów i inne cz. 3 (FLT20_0440)

Specyfikacja techniczna - Osprzęt izolowanych linii napowietrznych nN cz. 1 (FLT20_0440)

Specyfikacja techniczna - Osprzęt nieizolowanych linii napowietrznych nN cz. 2 (FLT20_0440)

Specyfikacja techniczna - środki ochrony od przepięć linii napowietrznych nN cz. 2 (FLT20_0420)

Specyfikacja techniczna - kable o izolacji powinitowej nN (KAB-02-0200)

Specyfikacja techniczna - rury osłonowe (SMO-ST-2007-10)

Specyfikacja techniczna - mufa przelotowa do kabli (KAB-20-0420)

Specyfikacja techniczna - mufa końcowa do kabli nN (KAB-20-0440)

Wymagania techniczne szafek MBS(NS-WT-2017-12)

Specyfikacja techniczna aparatury nn dla miejskich stacji transformatorowych(SM-ST-2009-16)

Specyfikacja techniczna budynkow stacji transformatorowych 15-0, 4 kV (SOM-ST-2004-13)

Standard dla urządzeń Smart Grid (NS/ST/2020/11)

Rozdzielnica jednosystemowa SN w izolacji powietrznej - Specyfikacja techniczna (NS-ST-2020-07)

Elektroenergetyczna Automatyka Zabezpieczeniowa SN (EAZ) - Specyfikacja techniczna (NS-ST-2020-02)

Łącze inżynierskie (EAZ) - Specyfikacja techniczna (NS-ST-2020-03)

Bateria akumulatorów (SN) - Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna materiału dla linii napowietrzych SN (linie nieizolowane niepełnoizolowane i pełnoizolowane) (SM-ST-2006-5)

Specyfikacja techniczna przewodów linii napowietrznych SN (linie nieizolowane niepełnoizolowane i pełnoizolowane) (SM-ST-2004-04)

Linie napowietrzne SN - armatura i izolatory (FLT-20. 0430-cz. 3)

Linie napowietrzne SN - osprzet i izolatory. Konstrukcja i montaz. (FLT-20. 1)

Specyfikacja techniczna - kable z poletylenu usieciowanego SN (KAB-03-0205)

Specyfikacja techniczna - Głowice konektorowe do kabli SN (KAB_25_0455)

Specyfikacja techniczna - Głowice kablowe do kabli SN (KAB_25_0445)

Specyfikacja techniczna - Mufa przelotowa do kabli SN (KAB-25-0415)

Elektroenergetyczna Automatyka Zabezpieczeniowa WN (EAZ) - Specyfikacja techniczna (NS-ST-2020-01)

Rozdzielnia GIS 110 kV (Dyrektywa) - Specyfikacja techniczna (HAT 10. 0100)

Bateria akumulatorów (WN) - Specyfikacja techniczna

Kompozytowe izolatory długopniowe - Specyfikacja techniczna (HFL 20. 0410)

Przewody stalowo-aluminiowe - Specyfikacja techniczna (HFL 11. 0310)

Liniowe izolatory kompozytowe 110kV - Specyfikacja techniczna (SM-ST-2008-01)

Porcelanowe izolatory długopniowe - Specyfikacja techniczna (HFL 20. 0400)

Kable elektroenergetyczne 110 kV - Specyfikacja techniczna (HSK 01. 0210)

Instrukcja układania linii kablowych 110 kV - Instrukcja techniczna

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług dystrybucji dla przedsiębiorców - demontaż licznika

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług dystrybucji dla przedsiębiorców - przejęcie punktu poboru przez innego Odbiorcę

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług dystrybucji dla przedsiębiorców - zawarcie nowej umowy dla danego punktu poboru

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług dystrybucji - demontaż licznika

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług dystrybucji - przejęcie punktu poboru przez innego Odbiorcę

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług dystrybucji - zawarcie nowej umowy dla danego punktu poboru

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług dystrybucji - śmierć Odbiorcy

Wzór Umowy o świadczenie usług dystrybucji dla firm (do 40 kW)

Ogólne warunki świadczenia usług dystrybucji dla grupy taryfowej C1x (do 40 kW) - Odbiorcy niebędący konsumentami (obowiązują od 1. 2020 r. )

Wyciąg z Taryfy dla dystrybucji energii elektrycznej dla Odbiorców niebędących konsumentami z grupą taryfową C1x (obowiązuje od 1. 01. 2023r. )

Wzór Umowy o świadczenie usług dystrybucji dla firm (powyżej 40 kW)

Wzór Umowy o świadczenie usług dystrybucji dla konsumentów w grupie taryfowej G

Ogólne warunki świadczenia usług dystrybucji dla grupy taryfowej G - konsumenci (obowiązują od 1. )

Wyciąg z Taryfy dla dystrybucji energii elektrycznej dla Odbiorców z grupą taryfową G (obowiązuje od 1. 2023 r. )

Wzór Umowy o świadczenie usług dystrybucji dla konsumentów w grupie taryfowej C1x

Oświadczenie Odbiorcy o zgodzie na zawarcie umowy z OSD (ważne od 1. )

Przykładowy projekt zabezpieczenia kabli

Strategia Eksploatacji Sieci Elektroenergetycznej Stoen Operator (IHS. 0200)

Specyfikacja techniczna ogrodzeń LEKKICH terenu wnętrzowych stacji energetycznych (NS-ST-2022-03)

Specyfikacja techniczna ogrodzeń CIĘŻKICH terenu napowietrznych stacji energetycznych (NS-ST-2022-04)

Zgłoszenie gotowości instalacji odbiorczej Klienta do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (dla grupy V i VI - do 40 kW)

Zgłoszenie gotowości instalacji odbiorczej Klienta do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (powyżej 40 kW)

Zgłoszenie gotowości instalacji odbiorczej budynku wielolokalowego do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej

Załącznik nr 1 do zgłoszenia gotowości dla budynku wielolokalowego

Zapewnienie możliwości przyłączenia

Wniosek o potwierdzenie mocy przyłączeniowej

Grupa VI - Wniosek o określenie tymczasowych warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej

Grupa III - Wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej 15 kV

Dane techniczne

Każdy model auta to wiele liczb. Gabaryty, masy, pojemności silnika, baku czy bagażnika, osiągi,rozmiary opon, spełniane normy i setki innych danych. Nie sposób wszystkich zapamiętać – tymbardziej, że nowe modele czy silniki pojawiają się bardzo często. Aby ułatwić poruszanie się w tymgąszczu informacji, przygotowaliśmy dział z danymi technicznymi – jedną z najbardziejrozbudowanych baz z informacjami o samochodach, zarówno nowych, jak i tych starszych.

Dane techniczne to rzeczowy dział zawierający szczegółowe informacje na temat samochodów –konkretne dane i liczby. Poszczególne modele, z podziałem na generacje i wersje nadwoziowe są tutaj–można powiedzieć – rozłożone na czynniki pierwsze.W dowodzie rejestracyjnym pojazdu mamy wpisane zaledwie parę szczegółów: rodzaj, pojemność i mocsilnika, stosunek mocy do ciężaru, liczbę miejsc siedzących/stojących, dopuszczalną masę całkowitą,liczbę osi. A co jeśli potrzebna nam jest bardziej szczegółowa specyfikacjasamochodów?Wtedy zpomocą przychodzi AutoCentrum i dział Dane techniczne. Niezastąpiony jest też w momencie, gdyporównujemy parametry różnych modeli, przymierzając się do zakupu, albo po prostu zastanawiamy się,czy nasz samochód ma więcej mocy niż auto sąsiada.

Jakie konkretnie informacje otrzymasz?

Po wyborze marki, modelu, generacji i wersji nadwoziowej prezentujemy wszystkie dostępne w naszejbazie dane o danym nadwoziu, a dodatkowo – po wyborze silnika – również pozostałe dane technicznespecyficzne dla niego. To są setki tysięcy liczb, a my nie jesteśmy nieomylni (nikt nie jest), więcniewykluczamy, że jednych danych może brakować, a inne mogą nie być tak dokładne, jakbyśmy chcieli.Wynikać to może z naszego błędu, albo z braku informacji oficjalnie udostępnionych przez producenta.Dlatego przy każdej liczbie jest możliwość zgłoszenia nam uwag – po sprawdzeniu wprowadzamyewentualne zmiany. Dzięki współpracy z Wami możemy Wam zaoferować jedną z najbardziejkompletnych baz danych technicznych w Internecie.U nas sprawdzisz dane techniczne aut prawie 90 marek. Poznasz szczegóły nadwozia,czyliprzedewszystkim: podstawowe parametry tj. liczba drzwi, miejsc, średnica zawracania, a ponadtowymiary samochodów, zarówno zewnętrzne (długość, szerokość, wysokość, rozstaw osiitd. ),wewnętrzne (np. odległość oparcia przedniego od komory silnika, odległość między siedzeniami itd. ),jak i wymiary bagażnika. Dodatkowo dane uzupełniamy o informacje na temat własności terenowych (np.kątnatarcia) itransportowych auta. Baza zawiera też dane dotyczące szczegółów technicznych silnika, czyli jakietypyjednostek napędowych (benzynowe, wysokoprężne, hybrydowe, elektryczne) są lub były oferowane wdanym modelu i w jakim okresie były montowane. Wybierając interesujący nas w kontekście konkretnejgeneracji i rocznika silnik, automatycznie otrzymujemy informację zwrotną nie tylko na temat jegopojemności, ale też mocy, maksymalnego momentu obrotowego, zastosowanego rozrządu, liczby i układucylindrów itd. Poza tym pojawiają się tu również dane o montowanych przez producenta hamulcach,układzie kierowniczym, oponach, felgach czy rodzaju zawieszenia i napędu. Poza rodzajem skrzyni iliczbą stopni, są też podane osiągi (prędkość maksymalna, przyspieszenie 0-100 km/h), zużyciepaliwa, anawet informacje dotyczące masy, emisji spalin i akumulatora. Co istotne, cały raport – zewszystkimidanymi technicznymi auta – można od razu wydrukować.

Książka danych technicznych Hitachi L32e101b

Bezpośredni link do pobrania Książka danych technicznych Hitachi L32e101b

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Książka danych technicznych Hitachi L32e101b