Instrukcja kalibracji Cal Flame Bbq07846p 18

Kalibracja Cal Flame BBQ07846P 18 jest prostym procesem, który można wykonać samodzielnie, aby zapewnić kontrolę nad grillem. Wymaga to niewielkiego narzędzia i trochę czasu. Kalibracja jest wymagana, aby utrzymać właściwą temperaturę i dokładność temperatury. Wymagana jest także w celu zapewnienia prawidłowego zachowania się grilla i zapewnienia bezpiecznego użytkowania. Instrukcja kalibracji Cal Flame BBQ07846P 18 zaczyna się od ustawienia urządzenia w trybie pracy. Następnie należy ustawić temperaturę, a następnie odczytać temperaturę na wyświetlaczu. W przypadku różnicy pomiędzy wartością odczytaną a ustawioną należy zmienić położenie potencjometru, aby spowodować zmianę temperatury. Po wykonaniu tych czynności możesz cieszyć się z dokładnego grillowania.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja kalibracji Cal Flame Bbq07846p 18

Pobierz instrukcję obsługi Twojego urządzenia

W tej sekcji w zaledwie kilku krokach możesz ściągnąć instrukcję użytkowania, kartę produktu oraz etykietę energetyczną dla wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego Whirlpool: wyszukaj model i wpisz kod swojego urządzenia z tabliczki znamionowej oraz wybierz język. W kilka chwil ściągniesz interesującą Cię instrukcję.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas pod numer 22 244 1000
Linia czynna jest od poniedziałku do piątku od 08:00 do 18:00.

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

mamkonto 24 Jan 2017 08:50 14370

 • #1Level 15  

  #1

  Witam.
  Ekspres Krups MODEL EA8010PE/70E-1213R
  Wymieniłem kompletny moduł zaparzacza z kotłem siłownikami tłokami....
  (MS5A21198 Grzałka kompletna GROUPE SEB) NOWY
  Czy przy pierwszym uruchomieniu muszę przeprowadzić kalibrację z pomocą pastylki o grubości 1cm którą wkłada sie między sito a tłok?
  Jeśli tak to w jaki sposób dokładnie to wykonać, czy trzeba wejść w jakiś specjalny tryb serwisowy?
  Z góry dziękuję za pomoc.

 • Helpful post

  #2MARCIN. SLASK

  Home appliances specialist  #2

  Kalibrację robiło się w EA90xx, bo tam m. in. młynek ma elektroniczną regulacje.

 • #3#3

  O potrzebie kalibracji tego modelu EA8010 ( EA80XX) wiadomość otrzymałem od właściciela expresu, któremu o tym powiedział Białorusin z serwisu gdzie pół roku temu był ekspres.

  Gdy ekspres trafił do mnie ciekła kawa z dołu i z góry, brak wyrzucania pastylki kawy, zawieszanie się sita nad krawędzią bojlera, połamana krzywka która steruje ramieniem wyrzutnika, postrzępione krawędzie sita...
  postanowiłem wymienić całośćWcześniej wymieniałem już uszczelki oraz kompletny tłok w modelu EA8000, nie robiłem żadnej kalibracji i chyba wszytko było ok, bo klient nic nie narzekał.
  Ale skoro była informacja o potrzebie kalibracji wolałem zapytać serwisantów KRUPS-a
  Wielokrotnie naprawiałem już wiele różnych ekspresów głównie saeco, bosch, i deLonghi.
  Nie spotkałem się wcześniej z potrzebą kalibrowania zaparzacza, chociaż tu jest inne rozwiązanie, siłownik napędzany wodą a nie silnikiem dlatego wolałem zapytać

 • #4#4

  EA90xx ma młynek:
  , gdzie grubość i ilość jest regulowana elektrycznie przez elektronikę. Tam trzeba po wymianie elektroniki, młynka, zesp. kotła, przeprowadzić wstępna kalibrację.
  W EA8xxx mamy młynek z ręczną regulacją i tam kalibracji nie robimy (nigdy nie słyszałem). W oficjalnej dokumentacji serwisowej do tego modelu (EA8010) nic o kalibracji nie ma.

 • #5nioop

  Company Account
  Home appliances specialist  #5

  Oj kolego Marcin, nie mogę się do końca zgodzić.
  W EA8010 od któregoś rocznika, nie pamiętam dokładnie wprowadzono kalibrację, wprawdzie dosyć "archaiczną" na mikrołączniku ale takowa funkcja występuję i szczerze mówiąc potrafi też dobrze nabroić.Czy autor tematu może zamieścić mi zdjęcie płytki elektronicznej bocznej na której wpięte są wszystkie kostki połączeniowe? Wówczas będę mógł precyzyjnie podpowiedzieć.

 • #6#6

  nioop wrote:

  Oj kolego Marcin, nie mogę się do końca zgodzić.Czy autor tematu może zamieścić mi zdjęcie płytki elektronicznej bocznej na której wpięte są wszystkie kostki połączeniowe? Wówczas będę mógł precyzyjnie podpowiedzieć.

  Niby w jakim celu w tym modelu kalibracja? Do tego model bez wyświetlacza.

 • #7#7

  Reguluje czas pracy młynka. Nie ukrywam, że ów dodatkowy bajer jest bardzo problematyczny zarówno w użytkowaniu jak i samej kalibracji.
  Brak kawy w pojemniku i uruchomienie młynka powoduje automatyczne rozkalibrowanie ekspresu.
  Dlaczego KRUPS zdecydował się na takie rozwiązanie, nie mam pojęcia i mam szczerą nadzieje, że mimo wszystko wycofają się z tego.Do kalibracji służy oto ten poniżej moduł z mikrowłącznikiem umieszczony na dole zespołu kotła

 • #8#8

  nioop wrote:

  Reguluje czas pracy młynka. Nie ukrywam, że ów dodatkowy bajer jest bardzo problematyczny zarówno w użytkowaniu jak i samej kalibracji.
  Brak kawy w pojemniku i uruchomienie młynka powoduje automatyczne rozkalibrowanie ekspresu.

  A no właśnie. Mało to się zdarza, że robimy kilka kaw (np. znajomi przyszli) i i pech. Kawa się skończyła i ekspres do naprawy (tj. kalibracji). Te i podobne modele są chyba od 2005 roku (kiedyś XP72xx) i brak kalibracji był dobry. Fakt, że po 6-8k zrobionych kaw, wydajność młynka spadała, ale i tak wcześniej poszedł do serwisu na coś innego i serwis wyregulował, tak aby grubość mielenia i wysokość krążka była optymalna.
  Chyba co niektórzy nie mogą w nocy spać, jak nie wymyślą jakiegoś dodatkowego czujnika, który utrudnia nam życie.EDIT.Dodałem proces kalibracji ekspresów Krups: Link

 • #9#9

  Dzięki za zainteresowanie.Kolego "nioop".
  dodaje kilka fotek z demontażu.
  Czy to ten model?Do kolegi MARCIN. SLASK
  oglądałem plik do którego podałeś link. Niestety chyba wolę tekst od obrazków, nie umiem czytać komiksów.
  Może jakieś tłumaczenie jeśli można. Chyba jakiś ciemny jestem.
  Jeszce spróbuje jutro to przeczytać, może się uda, dziś jestem bardzo zmęcz. ony

 • #10#10

  Tak, to jest model z kalibracją.
  Kolega Marcin zamieścił prawidłową i jedyną instrukcję kalibracji, która wydaje mi się, że jest nad wyraz przejrzysta o ile można to tak nazwać przy zamotaniu tejże kalibracji..Ale ja dostrzegłem poważny błąd montażowy na zdjęciach:

  Ten zacisk nie może być skierowany do góry, dół czy dowolny bok owszem ale nie może być skierowany ku górze.Podczas pracy blokuje on wyrzutnik krążków kawy i tłok prasujący najczęściej go łamie bezpowrotnie.

 • #11#11

  nioop wrote:

  Ale ja dostrzegłem poważny błąd montażowy na zdjęciach:Podczas pracy blokuje on wyrzutnik krążków kawy i tłok prasujący najczęściej go łamie bezpowrotnie.

  Święta racja. Tam płasko pracuje wyrzutnik. Wystarczy delikatnie obrócić objemkę węża i będzie OK.

 • #12#12

  Drzemka i już mogę czytać. Widzę!
  Bardzo dziękuję za link i informację.Jeszcze pytanie bo z instrukcji wynika że należy użyć pastylki przy jednoczesnym zasypie ziaren kawy, dobrze zrozumiałem?Co do błędu montażu na fotce, to informacyjnie, zacisk tak był, gdy ekspres trafił do mnie, możliwe że to było to przyczyną pęknięcia prowadnicy, (na fotkach pęknięcia nie widać).
  Uwaga bardzo słuszna! Dziękuję.A przy okazji. Czy założenie tu opaski skręcanej byłoby błędem?
  Oczywiście odpowiednio ułożonej.
  Czy bezpieczniej użyć zaciskanej jak w oryginale? Jakie macie doświadczenia.I jeszcze jedno pytanie, dotyczące płytki kalibracyjnej, czy ktoś kolegów może sie podzielić informacja na temat jej wymiarów?
  KO-CY1014 jaka jest jej wysokość i średnica?

 • #13Marc2010Level 8  #13

  Witam. Posiadam ekspres jak w temacie i mam problem tzn. woda wydostaje się z od spodu ekspresu a nie leci do wylewki. Moge prosić o jakoms radę co mogło ulec uszkodzeniu.

 • #14#14

  Marc2010 wrote:

  Witam.

  Oczywiście.
  Uszkodzeniu mogła ulec uszczelka trzpienia, któraś z uszczelek siłownika, sam siłownik, uszczelki tłoka, dystrybutor, może jakiś wężyk Bez rozebrania sprzętu można tak właśnie zgadywać. Rozebrać i zobaczyć trzeba skąd to cieknie. Uszkodzony element wymienić.

 • #15#15

  Po wymianie kompletnego bloku grzejnego i usunięciu jeszcze pozostałych drobnych usterek, co prawda nie udało się poprawnie skalibrować ekspresu, proces zawsze zakończony niepowodzeniem, jednak ekspres śmiga, klient zadowolony.

Pralki Samsung wykrywają wagę wsadu prania automatycznie. Pomaga to w uzyskaniu równowagi oraz zwiększa wydajność. Jeżeli zależy Ci na dokładnym wykrywaniu wagi wsadu, uruchom tryb kalibracji po instalacji pralki.

Czym jest tryb kalibracji?

Zalecane jest uruchomienie trybu kalibracji przed rozpoczęciem prania po pierwszej instalacji lub przeniesieniu pralki.

Pralki Samsung mogą automatycznie wykrywać wagę prania i kontrolować poziom wody. Co więcej, wyważona pralka unika nadmiernego hałasu i wibracji podczas pracy. Ponadto można uruchomić tryb kalibracji, jeśli zmieniła się wartość wykrywania wagi lub jeśli konieczne jest precyzyjne wykrycie pralki.

Czas trwania trybu kalibracji

Standardowo tryb kalibracji zajmuje 3 lub 5 minuty, ale zależy to od modelu jaki posiadasz.

Uwaga:  

 • Upewnij się, że bęben jest pusty przed przeprowadzeniem kalibracji.

 • Aktualny wygląd panelu kontrolnego może się różnić w zależności od modelu.

 • Zdjęcia są tylko przykładowe w języku angielskim, jednak jest także dostępna wersja w języku lokalnym. 

Pralki ładowane od przoduKliknij, aby rozszerzyć

Używanie przycisku Temp. oraz Opóźnione zakończenie (+)

Krok 1.  Wyjmij całe pranie oraz wszystkie inne przedmioty z pralki.

Krok 2.  Wyłącz, a następnie włącz ponownie pralkę.

Krok 3.  Przytrzymaj przycisk Temp.  oraz Opóźnione zakończenie (+) jednocześnie przez 3 sekundy, żeby uruchomić tryb Kalibracji. (Na wyświetlaczu pojawi się wiadomość Cb. )

Krok 4. Naciśnij przyciski START/PAUZA, żeby uruchomić cykl Kalibracji. 

Krok 5. Bęben będzie obracał się w prawo i lewo przez około 3 minuty.

Krok 6. Jak cykl zostanie zakończony, na wyświetlaczu pojawi się 0, a pralka wyłączy się automatycznie. 

Uwaga:

 • Aktualny wygląd panelu sterowania może się różnić w zależności od posiadanego modelu.

 • Zdjęcia są tylko przykładem w języku angielskim, ale dostępna jest także wersja w języku lokalnym.

 • Dodaj cykl testowy, aby upewnić się, że został dobrze zainstalowany po zainstalowaniu produktu. (Tylko niektóre modele).

  Naciśnij „WYŚLIJ” aby przesłać nam swoją opinię. Dziękujemy za udział w ankiecie.

  Dziękujemy za twoją opinię

 • Instrukcja kalibracji Cal Flame Bbq07846p 18

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja kalibracji Cal Flame Bbq07846p 18

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja kalibracji Cal Flame Bbq07846p 18