Dokument dotyczący oczekiwań klienta 3M 1615 Ahgs jest ważnym narzędziem dla firm, które chcą zapewnić klientom najwyższą jakość produktów i usług. Dokument ten szczegółowo wyjaśnia oczekiwania klienta w stosunku do produktów, jakości, terminu dostawy i innych kwestii. Dokument ten jest ważnym źródłem informacji dla firm, które chcą zapewnić swoim klientom doskonałą obsługę i zadowolenie z oferowanych produktów lub usług. Dokument ten określa także ramy czasowe i warunki, które muszą być spełnione, aby zapewnić zadowolenie klienta. Dokument ten może również zawierać informacje na temat wymagań dotyczących bezpieczeństwa, co jest niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa, funkcjonalności i jakości produktu.
Ostatnia aktualizacja: Dokument dotyczący oczekiwań klienta 3m 1615 Ahgs
Jeżeli chcesz obejrzeć listę:
- wysłanych zgłoszeń lub deklaracji,
- odebranych komunikatów,
- spraw,
- złożonych dokumentów,
musisz zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych (PUESC), wybrać Mój pulpit i zobaczysz Moje sprawy i dokumenty, wyświetlone domyślnie na zakładce Dokumenty. Po zalogowaniu przejdź na zakładkę Moje sprawy i dokumenty.
Do systemów celnych przesyłane są wyłącznie komunikaty elektroniczne zgodne ze specyfikacjami xml opisanymi przy każdego rodzaju dokumentu.
Na Każdy komunikat wysłany przez PUESC wysyłany jest komunikat zwrotny (potwierdzenie przyjęcia…). Komunikaty te mogą być łączone w sprawy.
Do wszystkich dokumentów będziesz miał dostęp, po zalogowaniu do konta na PUESC.
Możesz też mieć dostęp do wszystkich dokumentów firmy z którą jesteś powiązany pod warunkiem, że będziesz posiadał uprawnienie do wglądu we wszystkie dokumenty firmy na PUESC.
Aby uzyskać dostęp do tych dokumentów musisz się zalogować do swojego konta na PUESC, następnie przejść na Mój pulpit, gdzie znajdują się zakładki:
Moje sprawy i Dokumenty są podzielone na zakładki:
- dokumenty
- sprawy
- moje widoki
W zakładce Dokumenty zobaczysz listę wszystkich komunikatów wysłanych i odebranych za pośrednictwem PUESC (również wysłanych kanałem e-mail lub niewizualnym). Widok dokumentów możesz ograniczać używając filtrów.
W zakładce Sprawy możesz zobaczyć dokumenty wysłane i otrzymane oraz komunikaty zwrotne powiązane w sprawy. Widok Spraw możesz filtrować.
Widok spraw i dokumentów możesz spersonalizować w zakładce Moje widoki, gdzie możesz ustawić kolejność kolumn czy ilość przeglądanych danych. Każdy z takich widoków możesz zapisać i otwierać oddzielnie dla wszystkich zakładek Dokumentów i Spraw.
Do wysyłki i robocze są podzielone na zakładki:
- formularze robocze
- dokumenty do wysyłki
W trakcie wypełniania wniosku lub deklaracji możesz w każdej chwili zapisać go jako roboczy. Taki zapisany dokument będzie dostępny w zakładce Formularze robocze. Możesz go edytować, udostępnić lub przygotować do wysłania.
W zakładce Dokumenty do wysyłki możesz zobaczyć dokumenty, które przygotowałeś do wysyłki na PUESC oraz stworzone poza portalem i wczytane z pliku. Takie dokumenty po podpisaniu możesz wysłać. Po wysłaniu dokumentu otrzymasz komunikat:
-- UPP - potwierdzenie przyjęcia
lub
-- NPP - informację o odrzuceniu.
Jeżeli często korzystasz z tych samych wniosków lub deklaracji wypełniając je na PUESC, możesz je dodać do Moich usług zapewniając sobie bezpośredni dostęp do wybranego formularza.
Do kogo skierowana jest usługa
Usługa skierowana jest do użytkowników portalu PUESC, którzy posiadają:
Co musisz przygotować
Jeżeli chcesz przesyłać deklaracje tylko we własnym imieniu wystarczy, że się zalogujesz.
Jeżeli chcesz wysyłać wnioski, deklaracje, zgłoszenia w imieniu podmiotu musisz być powiązany z podmiotem. Przejdź do opisu usługi Powiąż reprezentanta z firmą, aby dowiedzieć się więcej.
Co musisz zrobić
Żeby przeglądać sprawy lub dokumenty:
Jeżeli chcesz przesyłać dokumenty sporządzone poza PUESC musisz je przygotować do wczytania. Dokumenty niepodpisane będą mogły być podpisane po wczytaniu na PUESC w zakładce Do wysyłki. Przygotuj się do użycia podpisu elektronicznego, jednego z:
- certyfikatu celnego, - podpisu kwalifikowanego, - podpisu zaufanego.
Co uzyskasz po skorzystaniu z usługi
Po wyświetleniu listy dokumentów i spraw masz wgląd we wszystkie komunikaty, dokumenty, wnioski, zgłoszenia i deklaracje – zgodnie z posiadanymi uprawnieniami.
Jeżeli potrzebujesz pomocy (Help Desk)
Jeżeli masz wątpliwości możesz skorzystać z pomocy Help Desk:
Informacje o publikacji
Ostatnia aktualizacja:01 sierpień 2022 14:51
Pierwsza publikacja:01 sierpień 2022 14:49Sylwia MystkowskaKomórka odpowiedzialna: Departament Ceł MFZ Encyklopedia Zarządzania
Wymaganie, potrzeba, oczekiwanie | |
---|---|
Polecane artykuły |
|
Norma ISO 9001 posługuje się słowem wymaganie dla określenia tego, co oraz w jaki sposób organizacja powinna dostarczyć klientowi. W praktyce wdrażania systemów zarządzania często rozróżnia się trzy bardzo zbliżone pojęcia: potrzeby, wymagania oraz oczekiwania. Według definicji zawartych w słowniku języka polskiego PWN (2002, t. II s. 420 i 820; t. III s. 761):
- potrzeby to coś, bez czego trudno się obejść, pewne warunki podstawowe,
- wymagania są zespołami warunków, którym ktoś lub coś musi odpowiadać,
- oczekiwania to przypuszczenia, nadzieje, pragnienia.
Ich połączenie stanowi punkt wyjścia w systemach zarządzania jakością. Pozwalają one określić cele oraz politykę jakości, która gwarantuje klientom przedsiębiorstwa rzetelność i profesjonalizm (Toruński J., str. 39).
W odniesieniu do klienta, potrzeba dotyczy głównej wartości dostarczanej przez produkt, wymagania dotyczą jego parametrów, a oczekiwania - sposobu, w jaki zostanie on zaprezentowany, sprzedany lub przekazany.Tab. 1. prezentuje przykład identyfikacji potrzeb, wymagań i oczekiwań dla hotelu.
Tab. Przykład identyfikacji potrzeb, wymagań i oczekiwań dla hotelu
Potrzeby | Wymagania | Oczekiwania |
PotrzebyPotrzeba stanowi uczucie braku danego stanu bądź dobra materialnego, które wynika ze świadomości bądź stanu emocjonalnego (Kłeczek R., str. 45). Ponadto potrzeby te posiadają różne znaczenie dla indywidualnego człowieka. Zauważył to A. Maslow tworząc piramidę potrzeb. Zgodnie z założeniami hierarchii potrzeb największą rolę w życiu człowieka mają potrzeby fizjologiczne oraz bezpieczeństwa, zaś następnie kolejno odczuwa on pragnienia przynależności, uznania oraz samorealizacji (Bywalec Cz., s. 14). W efekcie jednostka często musi wybierać kolejność zaspokojenia potrzeb. Jest to związane z ograniczeniami codziennego życia, które kształtowane są w wyniku (Krystyańczuk H., str. 135):
Potrzeba klienta powinna być znana organizacji. Od jego wymagań oraz znajomości rynku zależy do którego przedsiębiorstwa się zwróci o dostarczenie usługi lub wyrobu. Zadaniem pracowników organizacji jest odgadnięcie jego oczekiwań i takie ich spełnienie, aby klient był usatysfakcjonowany. Można to osiągnąć poprzez kontakt bezpośredni, badania, doświadczenie lub stosowanie innych metod w zależności od specyfiki rynku i branży. WymaganiaWymagania klienta powinny zostać zakomunikowane wszystkim pracownikom w organizacji, a w niektórych przypadkach także dostawcom. Dokonać tego można poprzez politykę jakości, polityki poszczególnych procesów, uwzględnianie w konstruowaniu zadań, szkolenia i regularne spotkania. Zwykle wymagania klienta znajdują swoje odzwierciedlenie w konstruowanych dla różnych poziomów systemu celach szczegółowych. Cele te należy regularnie przeglądać, monitorować ich realizację i dostosowywać do zmieniających się oczekiwań klientów. Z tego powodu w wielu organizacjach wprowadza się nadzór nad celami i ich realizacją przy okazji zarządzania dokumentacją systemową. Dla określonych i zatwierdzonych celów, aby ich realizacja była możliwa, kierownictwo powinno zapewnić odpowiednie zasoby materialne, finansowe, infrastrukturę oraz szkolenia. OczekiwaniaZnajomość oczekiwań konsumenta ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstwa. Umiejętność ich identyfikacji oraz spełnienia poprzez odpowiednia strategię i działalność operacyjną wpływa na pozycję firmy na rynku (Lachiewicz S., Matejun M., str. 391). Zarówno w przypadku dobra materialnego, jak i usługi duże znaczenie ma fakt, że ich jakość bezpośrednio się wiąże ze stopniem spełnienia oczekiwań konsumenta (Bielawa A., s. 146). Odpowiednia jakość jest osiągnięta dopiero w przypadku spełnienia bądź przekroczenia oczekiwań nabywcy. W przypadku usług na podstawie oczekiwań konsumentów można cztery poziomy jakości (Czubała A., Jonas A., Smoleń T., Wiktor J., str. 141):
Bibliografia
Autor: Sławomir Wawak, Maria Bajak
Dokumenty dotyczące opłatO nas
InneGWARANCJEBezpośredni link do pobrania Dokument dotyczący oczekiwań klienta 3m 1615 AhgsOstatnia aktualizacja Dokument dotyczący oczekiwań klienta 3m 1615 Ahgs |
---|